środa, 8 lipca 2020

Podziel się:

Wyścigi w dobroczynności

2018-06-01 08:14:26 (ost. akt: 2018-06-01 12:33:28)

Autor zdjęcia: Fot. Zbigniew Woźniak

Kto powiedział, ze pomaganie musi być nudne? Dobre uczynki można potraktować jako rywalizację w dobroci. W tym roku idziemy na rekord! Chcemy, żeby jak największa kwota trafiła do chorych dzieci. I zapraszamy na wyjątkowy Piknik Fundacji!

Polub nas na Facebooku:
POMÓŻ TERAZ

Kampania Kilometry Dobra wystartowała już po raz czwarty. Zasady tej akcji charytatywnej są proste: przez trzy miesiące należy zbierać pieniądze, które podczas finału 3 czerwca zostaną wymienione na złotówki i ułożone w ciąg monet. Organizatorem mistrzostw jest Polski Instytut Filantropii.
 Zbierać pieniądze można wszędzie — w szkole, w domu, w pracy. Osoby zaangażowane w tę akcję prześcigają się w pomysłach. Uczniowie pieką ciasta, przedszkolaki dzielnie maszerują, ktoś inny urządza kiermasz.

W ten sposób pomagają podopiecznym „Fundacji Przyszłość dla Dzieci”. 

To właśnie Fundacja „Przyszłość Dla Dzieci” założona przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej” walczy o pobicie rekordu dobra w naszym regionie. Jak mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, szefowa Fundacji, chętnych do pomagania nie brakuje. — Zachęcamy firmy i różne placówki, żeby wzięły udział w Kilometrach Dobra. Dołączyć można do ostatniego dnia kampanii, czyli aż do 3 czerwca. Widać, że Kilometry Dobra cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ludzie są otwarci, chętni, żeby zrobić coś dobrego. Zaskakują nas pomysłami— opowiada.

O tym, jak wielu ludzi jest zaangażowanych w kampanię świadczą liczby. — Na ten dzień udało się ubierać aż 62 438,96, a to jeszcze przecież nie koniec — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska. — Z roku na rok coraz więcej szkół i przedszkoli włącza się w akcję. W tym roku aż 33 placówki oświatowe postanowiły zmierzyć się w dobroci. Jeśli chodzi o firmy, to zaangażowanych jest aż 10.

Kiedy w 2015 roku startowały Kilometry Dobra, zaangażowanych było 6 placówek oświatowych. Udało się zebrać 24 516,00. — Rok później dołączyły do nas firmy. A potem, z roku na rok, kwota ofiarowana przez darczyńców zaczęła rosnąć. To pokazuje, że ludzie są wrażliwi na los innych. A my zbieramy na podopiecznych Warmii i Mazur, czyli dzieci, które żyją wśród nas — mówi szefowa Fundacji.
Nie da się ukryć, że co roku dołączają kolejni chętni do wzięcia udziału w Mistrzostwach Dobroci.

A wielki finał akcji Kilometry Dobra już 3 czerwca w parku Kusocińskiego w Olsztynie. Tego dnia, podczas Pikniku Fundacji z uzbieranych podczas akcji złotówek ułożymy jak najdłuższy dywan, żeby pobić rekord Guinnessa. W ubiegłym roku udało się uzbierać 59 123,99 złotych! Już wiemy, że tegoroczna kwota przewyższy poprzednią!
Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację i leczenie dzieci z Warmii i Mazur.

W niedzielę, w parku Kusocińskiego odbędzie się również charytatywny bieg Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, z którego opłaty startowe są w całości darowizną przeznaczoną na cel akcji „Kilometry Dobra”. Biegi dziecięce startują od godz. 14, a bieg główny, na dystansie 5 km, o godz. 16. Można się jeszcze zapisać na stronie Fundacji lub na stronie superczas.pl.

Piknik odbędzie się w parku Kusocińskiego w Olsztynie w godz. 11-18. Imprezę objął patronatem prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Partnerem jest powiat olsztyński i olsztyński oddział BGŻ BNP Paribas.
Zapraszamy na stronę www.przyszloscdladzieci.org! Każdy może przyłączyć się do mistrzostw i wpłacić dowolną kwotę.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: