Czwartek, 1 października 2020

Podziel się:

Możesz zostać Świętym Mikołajem

2018-12-10 10:20:34 (ost. akt: 2018-12-10 10:30:52)
Uczennice SP 25 w Olsztynie z uśmiechem uczestniczą w akcji...

Uczennice SP 25 w Olsztynie z uśmiechem uczestniczą w akcji...

Jeśli chcesz, żeby to dzięki tobie jakaś rodzina mogła najbliższe Święta spędzić w beztroskiej i pełnej uśmiechów atmosferze - już dziś dołącz do akcji Gwiazdka z Przyszłością organizowanej przez fundację "Przyszłość dla Dzieci".

Polub nas na Facebooku:
Fundacja "Przyszłość dla Dzieci" swoją pomoc kieruje do dzieci z Warmii i Mazur. Finansuje ich leczenie i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Nie jest w swym działaniu osamotniona. Wspólnie z partnerami doposaża szpitale i organizuje profilaktyczne badania dzieci.

Rodzice chorych i niepełnosprawnych dzieci czasami ledwo wiążą koniec z końcem. Ledwo domykają swój budżet domowy, który i tak jest nadwyrężony jest przez koszty leczenia, dojazdy do specjalistów czy rehabilitację. A przecież każde dziecko powinno poczuć magię świąt i beztrosko spędzić ten szczególny czas.
- Co roku staramy się, żeby podopieczni naszej Fundacji mogli spędzić Boże Narodzenie jak najlepiej. Kolejny raz zapraszamy do udziału w naszej akcji „Gwiazdka z Przyszłością” - mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji.

Gwiazdkowa akcja charytatywna jest jedną z wielu organizowanych przez Fundację. Jej motto brzmi: „Pomagać może każdy". Co to znaczy? Każdy, bez względu na wiek i status społeczny, może przyłączyć się do pomagania. Fundacja ma wielu darczyńców. W pomoc angażują się firmy, szkoły oraz osoby prywatne.

- Od wielu lat współpracujemy z fundacją "Przyszłość dla Dzieci" oraz bierzemy czynny udział w różnych akcjach charytatywnych. Po to my jesteśmy i chcemy pomagać. A ludzie już tak nam uwierzyli, tak nam zaufali, że po prostu się przyłączają. Wiedzą gdzie te pieniążki idą i na jakie cele - mówi pani Bożena Lemierska, właścicielka sklepu w Lisowie. - Akcja przebiega świetnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mieszkańcy - nasi klienci, nie są obojętni na przeprowadzenie takiej akcji i wiedzą, że trzeba pomagać. Są maskotki, są pieniążki, są słodycze i są ludzie, którzy chcą pomagać. Naprawdę ta akcja jest piękna i zbliża wszystkich - dodaje. - A przede wszystkim cieszymy się, że możemy też dawać przykład innym jak pomagać. Bo trzeba pomagać, a zwłaszcza dzieciom, bo jak śpiewała Maja Jeżowska "wszystkie dzieci nasze są". Dzieci mają w sobie taką miłość i potrafią pięknie dziękować: swoim uśmiechem czy podaniem dłoni. Warto pomagać.

- W naszej szkole została ogłoszona zbiórka, na rzecz podopiecznych fundacji "Przyszłość dla Dzieci" - mówi Jolanta Kowalska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olsztynie. - Dzieci naprawdę bardzo się zaangażowały. Cały czas przynoszą między innymi słodycze i zabawki. Jak skończy się akcja to dzieci ze szkolnego Koła Wolontariatu zaproszę do zrobienia paczek z tego co uzbieraliśmy. Zbiórka cieszy się dużym powodzeniem.

- W naszym salonie na witrynie okiennej wisi plakat informujący o tej akcji. Przy recepcji stoi puszka do której nasi klienci mogą wrzucać datki. - mówi Ewelina Abramczyk z Abramczyk Hair Studio w Olsztynie. - Jak dzisiaj podnosiłam tą puszkę to z pewnością mogę powiedzieć, że pusta nie jest. Ilość drobniaków rośnie, a i my na pewno coś dorzucimy od siebie.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: