Niedziela, 12 lipca 2020

Podziel się:

Wspólnie z Fundacją walczymy o pobicie rekordu dobroci

2019-04-04 08:49:45 (ost. akt: 2019-09-04 09:45:32)
Szyszki przygotowane przez uczniów było słodkie i pyszne!

Szyszki przygotowane przez uczniów było słodkie i pyszne!

Autor zdjęcia: Fot. archiwum szkoły

Kino w szkole, słodkie poczęstunki czy własnoręcznie wykonane szyszki – uczniowie z naszego regionu wiedzą, jak pomóc chorym rówieśnikom. I robią to chętnie!

Polub nas na Facebooku:
Przyłącz się do mistrzostw i wpłać kwotę na swoją miarę:

]http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Akcja Kilometry Dobra cieszy się wielką sympatią. Nic dziwnego: bawiąc się, można pomóc. O pobicie rekordu dobroci walczy na Warmii i Mazurach Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”.

Do akcji już kolejny raz włączyła się Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku koło Ostródy. Jak zwykle pomysłów nie brakowało. Uczniowie z pomocą swoich rodziców i nauczycieli zaczęli organizować Tłuste Czwartki i Zdrowe Piątki.

— Co tydzień uczniowie i wolontariusze Młodzieżowego Klubu Ośmiu przygotowują odpowiednio na czwartki: wypieki i słodkości, a w piątki zdrowe przekąski. Na każdej przerwie mają dyżury i sprzedają smakołyki swoim kolegom i koleżankom ze szkoły. Dodatkowo, z okazji pierwszego dnia wiosny było u nas prawdziwe kino — mówią uczestnicy akcji.

Dzięki temu udało się uzbierać aż 344,02 zł!

Do Kilometrów Dobra przyłączyła się też społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie. — Wykonaliśmy szyszki z kajmaku i ryżu preparowanego — mówi Bożena Pająk, opiekunka Koła Wolontariatu. — Udało nam się zebrać 86 zł. Będziemy wymyślać kolejne wydarzenia.

Z roku na rok akcja skupia wokół tego ważnego społecznie celu, jakim jest pomoc chorym dzieciom z Warmii i Mazur, coraz więcej ludzi. Do tej pory do olsztyńskich Kilometrów Dobra dołączyło 28 szkół, 9 przedszkoli i 8 firm.

Aby zacząć pomagać, wystarczy wejść na www.przyszloscdladzieci.org i przyłączyć się do akcji. Pieniądze można wpłacać online.

Tegorocznym celem Fundacji jest zebranie 100 tysięcy złotych.

Aleksandra Tchórzewska


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: