Niedziela, 5 lipca 2020

Podziel się:

Dla każdego coś dobrego

2019-04-26 08:44:38 (ost. akt: 2019-04-26 10:01:10)
W Bartbo zabawa trwała w najlepsze...

W Bartbo zabawa trwała w najlepsze...

W niedzielę 28.04 zapraszamy was do Parku Rozrywki Aktywnej w Butrynach na 8. Piknik Bartbo oraz 4. Bieg Bartbo z Nadleśnictwem Nowe Ramuki. Będą dmuchańce, trampoliny, quady i park linowy.

Polub nas na Facebooku:
Organizatorzy pikniku charytatywnego wiedzą, jak zachęcić całe rodziny do aktywności. Ta impreza będzie świetną zabawą połączoną ze szczytnym celem. Wszystkie dzieci wchodzą za darmo! Dorośli też, pod warunkiem, że wrzucą do puszki wolontariuszy Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” przynajmniej 5 zł. To będzie cały dzień niezapomnianych szaleństw, a wasze serca chętne do pomagania sprawią, że Nadia będzie mogła korzystać ze specjalistycznej rehabilitacji, Emilka usłyszy otaczający ją świat, a Dominik, mimo podawanej insuliny, będzie mógł bawić się jak inne dzieci. Być może wspólnie uratujemy komuś życie... Już dziś zarezerwujcie sobie 28 kwietnia.

- Osiem lat razem z Bartbo łączymy siły, aby pomagać chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Warmii i Mazur. Z roku na rok gości pikniku przybywa i to nas cieszy szczególnie. To pokazuje, że możemy liczyć na mieszkańców naszego regionu, którzy doskonale wiedzą jak świetnie jest bawić się i pomagać najmłodszym, którymi opiekuje się Fundacja "Przyszłość dla Dzieci" - mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją.

Ci, co chcieli pobiegać, wezmą udział w 4 Biegu Bartbo z Nadleśnictwem Nowe Ramuki. Pięciokilometrowa trasa została poprowadzona malowniczymi, szutrowymi drogami w pobliżu parku.

- Będzie też coś dla najmłodszych, spragnionych sportowych emocji. Dystans i trasy będą dostosowane do możliwości dzieci. Wiemy jakie to ważne, aby zachęcić młodsze pokolenie do zdrowego stylu życia i wychodzenia z domu, ale również do pomagania. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom, wyrośnie nam odpowiedzialne pokolenie. Na scenie w dniu imprezy również będzie się działo, wystąpi m.in. zespół Bridge Band, więc warto nas odwiedzić – zachęca Przemek Pichalski Prezes Zarządu Bartbo.

Szczegółowy Program Pikniku

11:00 Otwarcie Biura Zawodów na terenie Parku
11:00 Start atrakcji w ramach Pikniku Bartbo
11:30 Koncert zespołu „Bridge Band Blues and Rock”
12:00 Oficjalne otwarcie imprezy
12:50 Wspólna rozgrzewka dla Biegu Głównego
13:00 Bieg Główny - 5 km
14:00 Limit czasu Biegu Głównego
14:10 Wspólna rozgrzewka dla Dzieci i Młodzieży
14:20 Bieg Dzieci do lat 6 – 200 m na terenie Parku
14:25 Bieg Młodziaków w wieku 6-9 lat – 500 m na terenie Parku
14:30 Bieg Starszaków w wieku 10-13 lat – 1000 m na terenie Parku
14:40 Bieg Starszaków w wieku 14-16 lat – 1000 m na terenie Parku
15:00 Dekoracja i losowanie nagród
18:00 Koniec Pikniku Bartbo


Olsztyn opanują biegacze

http://m.wm.pl/2019/03/orig/img-0156-537085.jpg

Nie biegniesz, więc przyjdż i pokibicuj zawodnikom, którzy biorą udział w Biegu Jakubowym. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia. Start biegu głównego zaplanowano na godz. 11 na olsztyńskiej starówce. Biegaczy czeka rywalizacja na 10-kilometrowej trasie, która rozpoczyna się na Starym Mieście i wiedzie w okolice malowniczego jeziora Długiego, gdzie znajduje się półmetek. W tym roku na uczestników czeka modyfikacja trasy – jeden z fragmentów wytyczono na ścieżkach Parku Centralnego, zawodnicy pobiegną tam z Parku Podzamcze pod mostem na ul. Pieniężnego. Przedziały wiekowe będą wyznaczone co pięć lat. W każdej kategorii, zarówno dla pań jak i panów, za trzy pierwsze miejsca będą puchary. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowe medale. To jeszcze nie wszystkie atrakcje. Organizatorzy przygotowali też biegi towarzyszące. Maluchy do 7 lat pobiegną 150-200 m, dzieci 8-10 lat – 300 m, 11-13 lat – 400 m, a młodzież – 600 m. Bieg na dystansie około 1300 m będzie dotyczył kategorii open. Przypominamy biegaczom, że numery startowe będą do odbioru dziś w Dziale Sportu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie przy ulicy Żołnierskiej 13a w godz. 8 – 15, natomiast 27 kwietnia w godz.10-15. W dniu biegu w biurze zawodów, które będzie mieścić się na Starym Mieście (godz. 8-10).

- Wprawdzie głównym celem tych tradycyjnych zawodów jest promowanie biegania jako podstawy zdrowego stylu życia, ale od kilku jego edycji spełnia jeszcze jedno ważne zadanie związane z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”. Okazało się, że ponad setka uczestników Biegu Jakubowego wpłaciła wyższą (przynajmniej o 10 zł) opłatę startową, aby tę nadwyżkę skierować na potrzeby podopiecznych fundacji, czyli na ich leczenie i rehabilitację. „Twoja dycha + druga dycha = 2 dychy na pomoc chorym dzieciom z Warmii i Mazur!” — tak brzmiało hasło zachęcające biegaczy do startu w barwach Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji.

1 maja aktywny nad Ukielem

http://m.wm.pl/2018/08/orig/p1130548-picture59a1870a4a784-485949.jpg

Zapraszamy was na aktywną Majówkę nad Ukielem w Olsztynie. Przybywajcie całymi rodzinami na CRS Ukiel w środę, 1 maja! Spotykamy się na boisku do koszykówki przy plaży miejskiej. Start o godz. 11! Sprawimy, by pierwszy dzień maja minął w niezwykłej atmosferze. Będzie aktywnie i zdrowo! To będzie mega odlotowa zabawa na świeżym powietrzu, więc musicie tu być! Będą konkursy i zabawy sportowe. Zapewnimy maraton zumby z olsztyńskimi instruktorami! Potrwa on trzy godziny i będzie miał charakter charytatywny. Dawkę aktywności zaaplikują wam Gabriela Chmielewska, Joanna Riabczenko, Beata Rosińska oraz Michał Młyński.

- Czeka nas kolejna po "Pożegnaniu Lata" fit impreza na świeżym powietrzu. Mowa oczywiście o maratonie zumby na plaży miejskiej, na który gorąco zapraszam wszystkim mieszkańców Olsztyna. Bądźcie pewni, że wyciśniemy z was siódme poty. Gwarantuję dużą dawkę endorfin i energii – przekonuje Gabriela Chmielewska, instruktorka zumby.

Wasze datki trafią do potrzebujących dzieci z Fundacji "Przyszłość dla Dzieci".

— Wszyscy możemy pomagać, trzeba tylko znaleźć dobry sposób. Maraton zumby jest idealny, bo z tą niesamowitą radością i energią możemy wspólnie zmieniać świat na lepsze. Każdy, kto wrzuci 10 zł wolontariuszom do skarbonki, dostanie naklejkę na koszulkę i wspólnie wytańczymy Kilometry Dobra — mówi Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

To nie koniec aktywnych atrakcji. Będzie strefa aktywności - a w niej jumping Planety Formy, trening funkcjonalny w ramach akcji Odchudzamy Olsztyniaków Body Perfect, pole dance z Fitnesską, animacje dla dzieci przygotowane przez „Odjazdowe imprezy”, pokazy cheerleaderek z Soltare, tor przeszkód dla najmłodszych i Aktywny Czas Magdaleny Przyborowskiej. Nie zabraknie muzyki - na scenie Kids Rock i koncert Zespołu Babsztyl. Gotowi na porządną dawkę aktywności? Zapraszamy, bądźcie z nami, bo warto! Zabierzcie rodzinę, przyjaciół, znajomych. Tu nikt nie będzie się nudził! Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

PROGRAM:

1 maja, CRS Ukiel, godz. 11-18

godz. 11 - otwarcie wydarzenia
godz. 11-11.45 - Body Perfect trening
godz. 11.45-14.45 - maraton zumby
godz. 14.45 -15.45 - pokazy cheerleaderek z Soltare
godz. 15.45-16 - jumping Planeta Formy
godz. 16-16.30 - animacje dla najmłodsych, Odjazdowe Imprezy
godz. 16.30-17 - Kids Rock, zespół muzyczny dla dzieci
godz. 17 - koncert Zespołu Babsztyl


Polub nas na Facebooku: