Czwartek, 13 sierpnia 2020

Podziel się:

Twoja pomoc ma moc! Czeka na nią dużo dzieci

2019-05-10 09:32:00 (ost. akt: 2019-05-10 15:11:52)

Nie masz planów na sobotę? Nic straconego. Przyjdź do olsztyńskiej Aury i baw się razem z nami. Przy okazji możesz pomóc i obejrzeć niezwykłą wystawę.

Polub nas na Facebooku:
Lubisz pomagać, ale nie wiesz jak to zrobić? Przyjdź jutro (sobota 11 maja) do Aury. Tam odbędą się Mistrzostwa Świata w Dobroci.

— W trakcie akcji zbierzemy pieniądze. Zostaną one wymienione na monety jednozłotowe. Wolontariusze połączą monety taśmą klejącą, tworząc metrowe odcinki. Policzymy, ile tych metrów, a w związku z tym pieniędzy udało nam się zebrać. Jeden to 44 zł. Każdy taki metr pieniędzy przekłada się na rehabilitację i leczenie naszych podopiecznych. Stąd nazwa akcji: „Kilometry dobra” — mówi Agnieszka Terebiłów, koordynatorka akcji.

Wolontariuszy ze skarbonkami oraz balonami spotkamy w pasażach centrum. Tego dnia także zostanie uruchomiona specjalna infolinia. Dzwoniąc pod numer 514 800 915 lub wysyłając sms-a będzie można zadeklarować wsparcie. Wolontariusze Fundacji oddzwonią, aby dopełnić wszystkich formalności.
W strefie „Kilometrów dobra” pracować będą animatorzy, którzy umilą czas najmłodszym grami, zabawami, malowaniem buzi. Atrakcją będzie również specjalna skarbonka, tzw. „Lejek grawitacyjny”. Wrzucanie do niego monet cieszy dzieci i dorosłych. Wirujące monety robią największe wrażenie zwłaszcza, gdy kreci się ich kilka lub kilkanaście.

Podczas imprezy będzie można zobaczyć wystawę zdjęć podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Te fotografie to spacer po niezwykłej krainie: pełniej cierpienia, ale i radości, smutnej, ale pięknej. To też 12 różnorodnych historii z życia. To właśnie dla nich układamy „Kilometry dobra”. Autorami zdjęć są Michał Zdanowicz i Emilia Pryśko.

Organizatorzy czekamy na nas w Aurze Centrum Olsztyna w sobotę 11 maja, w godz. 11-15.

Nie możesz przyjść? Wejdź na stronę kampanii kilometrydobra.pl, wybierz z listy Fundację „Przyszłość dla Dzieci“, by przejść do formularza wpłaty i przekazać wybraną kwotę. Nazwisko darczyńcy pojawia się na liście wpłat w ciągu kilku sekund.

red.

http://m.wm.pl/2018/05/orig/p1060570-466772.jpg

Tak bawiliśmy się w zesłym roku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: