środa, 27 maja 2020

Podziel się:

Przyjdź i zmierz dobro!

2019-05-22 10:11:29 (ost. akt: 2019-09-04 12:33:38)
Dołącz do n nas przy układaniu złotówek!

Dołącz do n nas przy układaniu złotówek!

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Ile mierzy dobro? Tego dowiemy się już 2 czerwca podczas finału akcji charytatywnej Kilometry Dobra. I choć finał tuż tuż, to nadal jeszcze można się przyłączyć do akcji. Bo pomagać można zawsze i wszędzie. Wystarczy tylko chcieć.

Polub nas na Facebooku:
Przyłącz się do mistrzostw i wpłać kwotę na swoją miarę:

]http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Choć do finału zostało już niewiele czasu, to wciąż można dołączyć do kampanii Kilometry Dobra. Pieniądze można zbierać wszędzie: w szkole, w pracy, w domu, a potem przeznaczyć je na podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Zostaną one przeznaczone na rehabilitację i leczenie dzieci z Warmii i Mazur.— Podczas finału pieniądze wymieniamy na złotówki i układamy w ciąg monet — tłumaczy Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci".

To właśnie Fundacja „ Przyszłość Dla Dzieci” założona przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej” walczy o pobicie rekordu dobra w naszym regionie, a wraz z nią różne firmy i placówki, które też chcą zrobić coś dobrego. Jedną z nich jest korporacja Green Taxi. Od lat wspiera Fundację w tym dobroczynnym wyścigu.

Pasażerowie bardzo pozytywnie odbierają skarbonki w taksówce. Te widok nikogo już nie dziwi, bo o jej obecności klienci są powiadamiani wcześniej, za pomocą SMS. Taką formę korporacja wprowadziła już kilka lat temu.

Szkoły z Warmii i Mazur także chętnie przyłączają się do kampanii. Szkoła Podstawowa nr 6 w Olsztynie nie wyobraża już sobie tego, że mogłaby nie przyłączyć się do akcji.


O to co roku dba Anna Humieńczuk, pedagog szkolny z SP 6. — Nasi uczniowie kwestowali w dużych sklepach, by pomóc. Zbiórka została przeznaczona na podopiecznych Fundacji. Tradycyjnie był u nas kiermasz ciast — opowiada Anna Humieńczuk, koordynatorka akcji.

Wielką kreatywnością wykazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierzewie ( gm. Ostróda). — Uczniowie zaczęli pomagać już w tłusty czwartek — opowiada Elwira Kowalska, matematyczka, która wspomaga akcję Kilometry Dobra w tej szkole. — Zorganizowali też kiermasz. Każdy przyniósł też to, co mógł - książki, gry planszowe. Uczniowie też na kiermasz wystawili lizaki, każdy z nich miał dopisaną sentencję. Największą popularnością cieszyły się bony dla uczniów. Na przykład można było wylosować bon z przedłużeniem pisania sprawdzianu, nieodpytywania podczas lekcji itp.
Elwira Kowalska koordynuje Kilometry Dobra w Szkole Podstawowej w Durągu ( gm. Ostróda). Tam też uczniowie nie postali obojętni na los chorych dzieci Warmii i Mazur.

Do akcji bardzo chętnie przyłączyła się cała społeczność szkolna SP 29 w Olsztynie. — Za nami zbiórka do puszek, a przed nami kiermasz ciast. Organizujemy go bez okazji. Tylko po to, żeby pomóc — mówi Zofia Kaliszewicz, nauczycielka języka polskiego i koordynatorka akcji. — Uczniowie wiedzą, że te akcje są po to, żeby pomóc innym. Planujemy też drużyną stawić się na finał akcji Kilometry Dobra i wziąć udział w układaniu złotówek.

http://m.wm.pl/2019/05/orig/pm-5-551555.jpg
W Przedszkolu Miejskim Nr 5 w Olsztynie w ramach akcji Kilometry Dobra dzieci wraz z paniami zorganizowały kiermasz słodkich zdrowych wyrobów. Arch. przedszkola

O czym mowa?

Już 2 czerwca 2019 roku park im. J. Kusocińskiego w Olsztynie wypełni się sportem, tańcem, radością i fantastyczną zabawą. Setki mieszkańców Olsztyna oraz goście z regionu będą bawili się podczas pikniku rodzinnego z finałem ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”. Wtedy dojdzie do finału akcji. Można będzie wtedy... zmierzyć dobro.

Główną atrakcją imprezy będzie skierowany do całych rodzin charytatywny „III Bieg o Złotą Monetę”. Opłata startowa przeznaczona zostanie na rzecz leczenia i rehabilitacji podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

http://m.wm.pl/2019/05/orig/button-549392.jpg

Nasze wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Pana Artura Chojeckiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pana Gustawa Marka Brzezina oraz Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.
Partnerem wydarzenia jest Fundacja PZU.


Aleksandra Tchórzewska

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: