Czwartek, 2 lipca 2020

Podziel się:

Fantastyczna zabawa i bieg

2019-05-30 10:50:29 (ost. akt: 2019-05-30 11:55:28)
Tak bawiliśmy się w zeszłym roku...

Tak bawiliśmy się w zeszłym roku...

Autor zdjęcia: Fot. Zbigniew Woźniak

Nie mają państwo plantów na niedzielę? Nic straconego! Już 2 czerwca w Olsztynie szykuje się świetna zabawa dla całych rodzin. Jak również gratka dla biegaczy, którzy pokonają trasę w szczytnym celu. Zapraszamy!

Polub nas na Facebooku:
Przyłącz się do mistrzostw i wpłać kwotę na swoją miarę:

]http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Coraz bliżej do końca charytatywnej kampanii Kilometry Dobra. W naszym regionie o pobicie rekordu dobroczynności walczy Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”.

Jak co roku Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” może liczyć na wsparcie firmy MAJONEZY SPP-H właściciela marki "Kętrzyński 1945". To sponsor Biegu o Złotą Monetę i partner Kilometrów Dobra, bez którego wsparcia finał akcji nie byłby możliwy. Co pcha MAJONEZY do pomagania? — Trzeba troszczyć się o innych ludzi i pomagać— uważa Leszek Kuszczak, szef marketingu MAJONEZY SPP-H w Kętrzynie i pełnomocnik zarządu. — Nasze wsparcie jest celowe i z perspektywą czasową. Działamy nie od dzisiaj i skupiliśmy się na pomocy Fundacji. Można wziąć udział w niedzielnym festynie, wspólnie się bawić, robić dobrą atmosferę i rozsyłać pozytywne fluidy. To możliwe!

Pozytywne fluidy będą przede wszystkim potrzebne biegaczom, którzy w niedzielę wezmą udział w III edycji „Biegu o Złotą Monetę”. To wyjątkowa impreza charytatywna.

Idea biegu jest bardzo prosta. Uczestnik zapisuje się na bieg, a wpisowe jest darowizną na rzecz Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Za zebrane fundusze Fundacja finansuje leczenie oraz rehabilitację chorych i niepełnosprawnych dzieci.

— Podopieczni Fundacji to dzieci z Warmii i Mazur, które spotykamy na naszych osiedlach, w szkołach, na placach zabaw — opisuje Iwona Żochowska-Jabłońska. — Wśród nich są dzieci chore od urodzenia. Ale są też takie, których choroba dopadła nagle w pewnym momencie życia. I wywróciła świat do góry nogami.

III Bieg o Złotą Monetę będzie jedną z atrakcji pikniku rodzinnego z finałem ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”. A piknik już 2 czerwca 2019 roku park im. J. Kusocińskiego w Olsztynie.
Ambasadorem biegu po raz kolejny został Paweł Pszczółkowski, lekkoatleta z Olsztyna. W pomoc organizacji biegu włączył się Amatorski Klub Maratończyka.

W rozmowie z nami Pszczółkowski przekonuje, że 5 km jest w stanie pokonać... — Każdy! — zapewnia. — Limit czasowy jest na tyle duży, że trasę można nawet przemaszerować. Można też skusić się na marszobieg. Nic się nie stanie, jeśli komuś dłużej zejdzie pokonanie trasy. My będziemy czekać na ostatniego zawodnika.

Dwie poprzednie edycje biegu cieszyły się olbrzymią popularnością. — Zapraszam na ten świetny bieg, który występuje w połączeniu z festynem rodzinnym. Samą motywacją powinno już być to, że bieg ma charakter charytatywny. I to, że możemy pomóc jest główną wartością — przekonuje Paweł Pszczółkowski.

Jak zapisać się na bieg? Wystarczy wejść na na stronę naszej Fundacji lub na stronę superczas.pl. Dodatkowo uczestnicy biegu wezmą udział w losowaniu nagród.

A w niedzielę nikt nie będzie się nudził! Festyn zapowiada się bardzo bogato. W programie między innymi: jumping z Planetą Formy, animacje z Odjazdowymi Imprezami, pokaz grupy tanecznej Focus, wręczenie nagród w akcji Kilometry dobra w kategorii przedszkola i szkoły, występ oraz nauka salsy przez szkołę Lilla Salsa Academy pod kierownictwem Kamili Grygorowicz, pokaz cheelleaderek z olsztyńskiej szkoły Soltare, występ wokalistów z olsztyńskiej szkoły Muzycznej , zumba z Gabrysią Chmielewską, występ Darii Satuły z Akademii Młodego Wokalisty, pokaz aktywności dla rodziców z dziećmi przygotowany przez Magdę Przyborowską-Świderską z Aktywnego Czasu, Szkoła Językowa Leader School z Fotobudką oraz oczywiście charytatywny „III Bieg o Złotą Monetę”.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Artura Chojeckiego, Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego, Gustawa Marka Brzezina oraz Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Partnerem wydarzenia jest Fundacja PZU.

Swoimi umiejętnościami podzielą się także zaprzyjaźnieni z Fundacją sportowcy:

— Uczniowski Klub Sportowy Hajduczek nauczy nas szermierki. W czasie Pikniku dzieci i dorośli będą mogli stoczyć walkę pod okiem trenera Adama Sobczyka na florety. Będzie też możliwość poznania etykiety szermierczej.— będziemy gościć olsztyńskich szczypiornistów z Warmii Energii Olsztyn — miłość do piłki nożnej zaszczepią wszystkim zainteresowanym zawodnicy Klubu Naki; —dreszczyk emocji i mnóstwo zabawy wprowadzi drużyna ze Starych Jabłonek, umożliwiając najmłodszym zabawę piłką plażową —czeka na was również Nadleśnictwo Kudypy, które przygotowało niezwykłe opowieści.


Aleksandra Tchórzewska

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: