środa, 8 lipca 2020

Podziel się:

Bądź częścią fundacyjnej rodziny

2019-12-17 12:13:12 (ost. akt: 2019-12-17 14:19:01)
Nikola

Nikola

Autor zdjęcia: archiwum fundacji

Święta z Fundacją "Przyszłość dla Dzieci" pachną dobrem! Do akcji "Gwiazdka z Przyszłością" wciąż dołączają nowe osoby, firmy i szkoły, którym bliskie jest szczęście i zdrowie fundacyjnych dzieci. Bo wspólnie możemy zrobić więcej!

Polub nas na Facebooku:
Wpłać darowiznę by fundacyjne dzieci miały udane święta.
http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Jarosław Tokarczyk Prezes Zarządu Fundacji: Święta to szczególny czas, kiedy nikt nie powinien być smutny, a już na pewno nie dzieci! Chcę podziękować wszystkim darczyńcom i partnerom za to, że są z nami i wspierają naszą fundację.


Rodzice chorych i niepełnosprawnych dzieci czasami ledwo wiążą koniec z końcem. Ledwo domykają swój budżet domowy, który i tak nadwyrężony jest przez koszty leczenia, dojazdy do specjalistów czy rehabilitację. A przecież każde dziecko powinno poczuć magię świąt i beztrosko spędzić ten szczególny czas.

Pod opieką Fundacji "Przyszłość dla Dzieci" znajduje się 380 dzieci. Każde ma inne potrzeby i problemy, ale wszystkie kochają Gwiazdkę. Nie każde od razu może dostać w prezencie zdrowie, ale wspólnie możemy umilić im ten czas spełniając ich drobne marzenia.

W akcję od lat angażują się firmy, szkoły oraz osoby prywatne.

— Nasza szkoła współpracuje z Fundacją "Przyszłość dla Dzieci" już od 10 lat. W tym roku uczniowie zaangażowali się w pomoc przy zbiórkach w sklepach Rast, Auchan i Intermarche. Dzieci bardzo chętnie brały udział w tej akcji i wyraziły także chęć udziału w kolejnych. Siłą szkoły Absolwent jest to, że uczy dzieci współczucia, wzajemnego szacunku i niesienia bezinteresownej pomocy w praktyce. Bo pomagać może każdy i warto pomagać, bo dobro zawsze wraca. Czasami nawet z podwojoną siłą — mówi Agnieszka Adamska, wicedyrektor Niepublicznej Szkoły Absolwent w Olsztynie.

http://m.wm.pl/2019/12/orig/0000043241-zbiorka-intermarche-absolwent-598152.jpg
Uczeń Niepublicznej Szkoły Absolwent podczaszbiórki i Intermarche.

— Nasze przedszkole już wcześniej współpracowało z Fundacją, ale w gwiazdkową akcję zaangażowaliśmy się po raz pierwszy. Ogłosiliśmy zbiórkę nowych zabawek i słodyczy. W naszym przedszkolu akcja trwała zaledwie tydzień, ale spotkała się z szybkim i imponującym odzewem. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni tym, z jaką chęcią i entuzjazmem rodzice dzieci zaangażowali się w tę akcję. Jesteśmy małym przedszkolem, dwuoddziałowym, a tych prezentów dla dzieci było bardzo dużo. Same nasze przedszkolaki były żywo zainteresowane pomocą i motywowały rodziców do zakupów. Świadczy to o wrażliwości dzieci i chęci niesienia pomocy. Bo zawsze warto pomagać! — mówi Joanna Kleina, dyrektor Przedszkola w Słupach.

http://m.wm.pl/2019/12/orig/0000043241-przedszkole-w-slupach-598150.jpg

Chcesz oficjalnie zostać dobrym człowiekiem?

Nic prostszego! Polub stronę Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, zgłoś się do udziału w naszym wydarzeniu Gwiazdka z Przyszłością — a magia tych świąt zostanie z Tobą aż do następnego Bożego Narodzenia…!

Wpłać pieniądze. Zbierz ekipę przyjaciół, zorganizuj kiermasz w swojej szkole, utwórz urodzinową zbiórkę na Fejsie, powieś plakat, postaw naszą skarbonkę w swoim salonie fryzjerskim, sklepie czy restauracji i włącz się w Gwiazdkę z Przyszłością. Masz ochotę zrobić coś niezwykłego i pomóc chorym maluchom z Warmii i Mazur? Napisz do nas, zadzwoń, bądź wpadnij na kawę, a powiemy Ci jak to się robi.


Swoją pomoc można także skierować do konkretnego dziecka znajdującego się pod opieką Fundacji, tak jak to zrobili pracownicy banku Credit Agricole BP S.A.

— Zorganizowaliśmy prywatną zbiórkę pieniędzy wśród pracowników banku, a za zebrane fundusze przygotowujemy paczkę dla potrzebującej rodziny z dwójką dzieci: 5-letnim chłopcem cierpiącym na autyzm wczesnodziecięcy i jego 11-letnim bratem. Fundacja wskazała nam konkretne potrzeby tej rodziny, są to m.in.: żelazko, opiekacz, zabawki, książki, pościel, kosmetyki do pielęgnacji ciała, chemia gospodarcza i żywność długoterminowa. Udało nam się spełnić prawie 100 proc. tych potrzeb. Mam nadzieję, że wywoła to radość na twarzach dzieci i że to dobro będzie krążyło. Bo każda pomoc ma znaczenie. Uważam, że warto pomagać, bo nigdy nie wiemy, czy nie będziemy też w takiej sytuacji. Dobro już nie raz do mnie wróciło, dlatego jak tylko mam taką możliwość to chętnie pomagam — mówi Katarzyna Równy, dyrektor placówki bankowej przy ul. Barcza w Olsztynie.

Fundacyjną skarbonkę można znaleźć m.in. w foodtracku ale bulwa! w Olsztynie oraz w taksówkach firmy Green Taxi.

— W naszym foodtrucku prowadzimy zbiórkę do puszki. Puszka stoi przy kasie i każdy, kto ma ochotę, może wrzucić tam coś od siebie. Widać, że ludzie chcą pomagać, bo puszka zrobiła się już dosyć ciężka. Współpracowaliśmy już wcześniej z Fundacją "Przyszłość dla Dzieci" i bardzo chętnie będziemy brać udział w takich akcjach w przyszłości — mówi Leszek Kuśmierski, właściciel ale bulwa!

— W każdej taksówce jest puszka, do której klienci mogą wrzucać pieniądze, aby wesprzeć Fundację w zakupach świątecznych prezentów i leczeniu podopiecznych — opowiada Arkadiusz Trzeciak, dyrektor Green Taxi. — Warto pomagać, bo cel jest naprawdę szczytny. Chodzi przecież o pomoc potrzebującym dzieciom!

W trakcie akcji zbierane są pieniądze i produkty, dzięki którym chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Warmii i Mazur przygotowane zostaną świąteczne prezenty, kupione zostaną leki i opłacona zostanie ich rehabilitacja.

— Święta to szczególny czas, kiedy nikt nie powinien być smutny, a już na pewno nie dzieci! — mówi Jarosław Tokarczyk, prezes zarządu Fundacji — Chcę podziękować wszystkim darczyńcom i partnerom za to, że są z nami i wspierają naszą fundację.

Milena Siemiątkowska

http://m.wm.pl/2019/12/orig/0000043241-ale-bulwa-598149.jpg
Naszą skarbonkę można było znaleźć podczas Jarmarku Świątecznego na starym mieście.


Wspomóż fundacyjne dzieci i wpłać darowiznę z pomocą przycisku powyżej lub tradycyjnym przelewem na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887. W tytule przelewu wpisz: GWIAZDKA Z PRZYSZŁOŚCIĄ

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: