Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Podziel się:

To będzia aktywna gra dla rodzin!

2020-07-24 09:23:43 (ost. akt: 2020-07-24 10:45:46)

Autor zdjęcia: Fot. esigned by brgfx Freepik

Nie masz pomysłu na niedzielę? To propozycja dla ciebie i dla twojej rodziny! Charytatywna zabawa z Fundacją ,,Przyszłość dla Dzieci".

Polub nas na Facebooku:
Znasz swoją okolicę, a może chcesz poznać uroki Olsztyna? Wiesz w jakim ciekawym miejscu się znajdujesz? Jesteś w stanie odkryć wszystkie tajemnice i rozwiązać zagadki? Sprawdź się i weź udział w tej grze miejskiej! Wygodne buty na nogi, czapka jako ochrona przed słońcem, woda do nawodnienia, mapa w dłoń i... telefon komórkowy! Zainstaluj dowolną aplikację z czytnikiem QR-kodów, bezpłatną, łatwą w obsłudze. Kartę pracy i mapę z umiejscowieniem punków, gdzie znajdziesz kody QR zanajdziesz w punkcie startowym w biurze zawodów w Parku Centralnym niedaleko fontanny Kopernika.

W międzyczasie odbędzie się piknik na polanie obok fontanny. Uczestnicy wydarzenia znajdą tu niecodzienne atrakcje. Mali i duzi będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w grach wielkoformatowych. Na chodnikach będą też namalowane gry kredą. Mirror me to zabawa, w której dwie osoby naśladują siebie nawzajem. Gra planszowa kosmos sprawdzi wiedzę na temat wszechświata. Będzie też wielka gra planszowa, w której ty i twoi bliscy będziecie pionkami, a do gry użyjecie wielkiej kostki.

- Wszyscy tęsknimy już za aktywnością, kontaktami z innymi ludzmi. - mówi Iwona Żochowska - Jabłońska, dyrektor Zarządzająca Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci". - W ostatnich miesiącach w obawie o bezpieczeństwo naszych wolontariuszy odwołaliśmy zbiórki, akcje miejskie i wydarzenia, a planowane aktywności, dzięki którym zbieramy pieniądze, nie odbędą się. Ale nie możemy tak funkcjonować, bo choroby naszych małych podopiecznych, w przeciwieństwie do świata, nie zatrzymały się. Maluchy same sobie nie poradzą. One nas potrzebują. Dlatego Fundacja ,,Przyszłość dla Dzieci" organizuje w Parku Centralnym Piknik Gier.

Nie będą to zwykłe planszówki, a gry o dużym formacie, gdzie uczestnicy zabawy będą pionkami. Ponadto będzie można sprawdzić swoją wiedzę o Olsztynie. Jak zawsze staramy się połączyć dobrą zabawę z pomaganiem. Zaprawszamy do wspólnej zabawy i do wsparcia naszych podopiecznych! Bawmy się i pomagajmy!

Kiedy: 26 lipca (niedziela)
Gdzie: Park Centralny w Olsztynie
GRA TERENOWA – 12-14
PIKNIK GIER – 12-16

Jak dołączyć do gry?
Wystarczy zarejjestrować się w formuarzu zgłoszeniowym oraz uiścić opłatę startową w wysokości 20 zł na rzecz podopiecznych Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci".

źródło: Nasz Olsztyniak
Polub nas na Facebooku: