Wtorek, 23 lipca 2019

Kacper Sołtkiewicz

Podziel się:

Kacper Sołtkiewicz

14 lat

Kacper był zdrowym chłopcem, rozwijał się tak jak jego rówieśnicy. Jego życie całkowicie zmieniło się w 2008 roku. Właśnie wtedy lekarze zdiagnozowali ostrą białaczkę limfo blastyczną. Choroba ta powoduje zmiany we krwi. W organizmie osoby chorej na białaczkę dochodzi do niekontrolowanego namnażania się w szpiku kostnym patologicznie zmienionych niedojrzałych komórek. Kacper ma za sobą męczącą chemioterapię i obecnie jest już w domu, ale leczenie jest długotrwałe i kosztowne. Najczęściej trwa kilka lat i składa się z kilku etapów.
Po zakończeniu leczenia chemioterapią Kacper pozostaje pod kontrolą poradni hematologicznej dla dziecie w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Ze względu na zaburzenia neurologiczne zdiagnozowane później w trakcie leczenia białaczki chłopiec jest pod opieką poradni neurologicznej, rehabilitacyjnej i psychologiczno - logopedycznej w UCK w Gdańsku. Kacper dodatkowo jest pacjentem poradni matabolicznej i okulistycznej. Po zakończonym ciężkim leczeniu białaczki teraz przyszła kolej na badania okresowe, przyjmowanie leków oraz wizyty w poradniach specjalistycznych. Koszty leczenia chłopca są duże.
Pomóżmy w jego leczeniu - razem możemy zrobić więcej !


Więcej o podopiecznym przeczytasz w artykułach

Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Kacper Sołtkiewicz.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!