Wtorek, 14 lipca 2020

Zuzia  Szewczyk

Podziel się:

Zuzia Szewczyk

18 lat / Olsztyn

Zuzia urodziła się z przepukliną oponowo - rdzeniową okolicy piersiowo - lędźwiowej i z wodogłowiem wrodzonym. Zaraz po urodzeniu przeszła pierwszą operację (plastyka przepukliny oraz drenaż komorowo - otrzewnowy). Na przełomie 2014 i 2015 roku dziewczynka przeszła 3 operacje rozszczepu kręgosłupa. Po drugiej operacji Zuzia została wypisana do domu ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie z otwartymi ranami. Na wizyty kontrolne dziewczynka była dowożona karetką. Wszystko na szczęście się powiodło, klatka piersiowa Zuzi się wyrównała, a kręgosłup jest już prosty. Dziewczynka ostatnie dwa lata spędziła w domu, rzadko spotykała się z kolegami i koleżankami. Zuzia miała nauczanie indywidualne. Teraz cieszy się na każdą możliwość wyjścia z domu i spotkania się ze swoimi znajomymi.
Obecnie dwa razy w tygodniu przyjeżdża do Zuzi rehabilitant na rehabilitację domową. W niedalekich planach ma jazdę na specjalistycznym rowerze dla osób niepełnosprawnych zakupionym dzięki wsparciu fundacji.
Zuzia to bardzo miła i pogodna dziewczynka, świetnie sobie radzi w szkole. Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Zuzi - razem możemy więcej!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Zuzia Szewczyk.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!