Czwartek, 2 lipca 2020

Joanna Weronika Szmidt

Podziel się:

Joanna Weronika Szmidt

11 lat / Olsztyn

Joasia urodziła się z zespołem Downa oraz wadą serca - wspólny kanał przedsionkowo komorowy. W sierpniu 2009 r. mając zaledwie kilka miesięcy dziewczynka przeszła poważną operację zamknięcia dużego ubytku przegrody międzykomorowej, po której nastąpiły powikłania. Doszło u niej do niewydolności krążeniowo oddechowej. Kolejną oparację dziewczynka przeszła w połowie 2012 r. w CZD w Warszawie na Oddziale Kardiologii.

Po wykonanych operacjach pozostaje pod stałą kontrolą poradni kardiologicznej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie oraz Klinice Kardiologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Musi przyjmować na stałe leki związane z jej wadą serca. Ponadto u dziewczynki zdiagnozowano pod koniec 2013 r. idiopatyczne zestarzałe zwichnięcie prawego stawu biodrowego. Po wykonaniu dodatkowych badań USG i RTG na oddziale ortopedycznym w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie potwierdzono wcześniejszą diagnozę. Joasia została w 2014 r. skierowana do leczenia operacyjnego prawego stawu biodrowego w Szpitalu Specjalistycznym w Otwocku.

Pomimo swego wieku dziewczynka nie mówi, jeśli już - to są to pojedyńcze słowa. Potrzebuje rehabilitacji logopedycznej, aby usprawnić jej aparat mowy i aby w przyszłości mogła swobodnie porozumiewać się z rodzicami i otoczeniem.

Niepełnosprawność Asi nie przeszkadza jej jednak w codziennych czynnościach - uwielbia słuchać muzyki, poruszać się w jej rytm, ogromne zainteresowanie wzbudza u niej również komputer. Jest pogodną dziewczynką, doskonale rozumie to co się do niej mówi, jednak sama jeszcze nie potrafi odpowiedzieć.

Niestety dziewczynka ciągle czeka na wyznaczenie terminu operacji w Klinice w Otwocku. W dalszym ciągu ma problemy w porozumiewaniu się - nie mówi i nadal jest pampersowana. Jej stan zdrowia nie poprawia się, przyjmuje leki nasercowe, ma problemy ortopedycze ,często traci równowagę
Mimo to jest pogodnym dzieckiem, uwielbia muzykę bajki i filmy muzyczne.

Pomóżmy Joasi w jej leczeniu i rehabilitacji - razem możemy zrobic więcej !


http://www.siepomaga.pl/f/przyszloscdladzieci/c/539/
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Joanna Weronika Szmidt.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!