Czwartek, 2 lipca 2020

Jan Szlasa

Podziel się:

Jan Szlasa

12 lat / Olsztyn

U Jasia po narodzeniu stwierdzono schorzenia w postaci wąskiej, krótkiej klatki piersiowej, proksymalnego skrócenia kończyn górnych i dolnych, brachydaktylii, dysmorfii twarzy, charakterystycznych zmian radiologicznych oraz objawów niewydolności nerek.

U chłopca podejrzewano zespołu Jeune’a. Jaś pozostawał pod opieką Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Dzięki dobrej opiece medycznej, odpowiednio dobranych leków i ścisłej diecie jego stan zdrowia ustabilizował się.

Niestety w styczniu 2011 r. Jaś zaczął odczuwać kolejne dolegliwości. Po zgłoszeniu się do Kliniki Nefrologii w celu wykonania badań kontrolnych stwierdzono pogorszenie parametrów niewydolności nerek. Z tego względu zdecydowano o rozpoczęciu leczenia - dializa otrzewnowa z jednoczesnym zgłoszeniem Jasia do przeszczepu rodzinnego.

W lutym 2011 wszczepiono Jasiowi cewnik Tenckhoffa i rozpoczęto leczenie nerkozastępcze. Chłopiec był dializowany co kilka dni w szpitalu, ale także po przeszkoleniu rodziców chłopca, w swoim rodzinnym domu. Dodatkowo Jasio musiał co trzy tygodnie stawiać się na wizyty kontrolne w Warszawie.

Po długich i ciężkich miesiącach oczekiwania na przeszczep, wreszcie udało się. W lutym 2013 r. przeszedł rodzinny przeszczep w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dawcą została babcia Jasia. Po miesięcznym pobycie w szpitalu chłopiec został wypisany do domu. Po przeszczepie nerki musi stale brać leki immunosupresyjne. Powodują one niestety obniżenie odporności, a to wiąże się z częstymi infekcjami.

Dodatkowo Jaś musi być rehabilitowany ze względu na swoje krótsze kończyny dolne i górne. Zakupy leków, dojazdy do specjalistów i systematyczna rehabilitacja to znaczne obciążenie domowego budżetu rodziny.

Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Jasia - razem możemy więcej!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Jan Szlasa.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!