Czwartek, 2 lipca 2020

Kamil i Agata Szram

Podziel się:

Kamil i Agata Szram

16 lat / Łąkorz

Kamilek na pierwszy rzut oka jest zdrowym i bardzo wesołym chłopcem, ale w swym krótkim życiu przeszedł już 12 zabiegów operacyjnych. Kamil urodził się z wadą układu moczowego i rozszczepem spojenia łonowego.
Leczenie chłopca odbywa się wieloetapowo i polega na przeprowadzeniu wielu skomplikowanych operacji. Niestety bardzo często występują komplikacje i trzeba natychmiast przeprowadzić następny zabieg.
W związku z rozszczepem spojenia łonowego dochodzą jeszcze problemy z nóżkami Kamila i dlatego potrzebna jest rehabilitacja. Kamilek to dzielny chłopczyk, nie traci pogody ducha i radości -sam leżąc w łóżku po ciężkich zabiegach operacyjnych w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie potrafi jeszcze pocieszać inne dzieci.

U Agaty, siostry Kamila, we wrześniu 2010 r stwierdzono zaawansowaną boreliozę(dziewczynka któregoś dnia przestała chodzić)W tym czasie przeszła w szpitalu wiele badań aby wykluczyć inne choroby-zastosowano leczenie dożylne antybiotykiem. Niestety po kilku dniach od zakończenia leczenia choroba się cofnęła,tym razem Agatka nagle przestała dobrze widzieć. Dziewczynka trafiła na leczenie boreliozy metodą ILADS do lekarza w Warszawie. Agata już od wielu miesięcy przyjmuje 3 antybiotyki jednocześnie a do tego dużą ilość leków wspomagających. Metoda ta nie jest refundowana przez NFZ i całość bardzo dużych wydatków musi być finansowana przez rodziców.
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Kamil i Agata Szram.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!