Wtorek, 20 sierpnia 2019

Błażej  Martyka

Podziel się:

Błażej Martyka

10 lat / Olsztyn

Błażej jest skrajnym wcześniakiem urodzonym w 29 tygodniu ciąży z wagą 1430 g. W konsekwencji wcześniactwa i problemów okołoporodowych (m. in. zamartwica, wylewy dokomorowe, zapalenie płuc) ma mózgowe porażenie dziecięce.

Boryka się również z wieloma innymi wcześniaczymi problemami - m. in. słabą odpornością, niedoczynnością tarczycy, wodniakiem jądra, problemami z krtanią (odruch wymiotny), niedoborem masy ciała i wzrostu. Aby w przyszłości mógł samodzielnie funkcjonować wymaga ciągłej, intensywnej rehabilitacji i wielostronnego wspomagania w procesie rozwoju.

Jego schorzenia wymagają również zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego, m.in. ortezy na nogi, specjalistycznego kombinezonu, który pozwoli Błażejowi utrzymać pozycję pionową, balkonika wspomagającego proces nauki chodzenia.

Rodzice starają się korzystać z opieki medycznej możliwej w ramach NFZ, jednak służba publiczna nie zapewnia jej w zakresie wymaganym przez potrzeby chłopca. Stąd prośba o wsparcie. Potrzebne są niezbędne środki na codzienną rehabilitację ruchową, hipoterapię, sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny, a przede wszystkim na turnusy rehabilitacyjne, które są bardzo kosztowne (koszt 2-tygodniowego turnusu to około 5.000 zł). "
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Błażej Martyka.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!