Piątek, 5 czerwca 2020

Jakub Wycech

Podziel się:

Jakub Wycech

10 lat / Olsztyn

Kubuś urodził się jako wcześniak w 25 tygodniu ciąży. W pierwszych minutach życia u chłopca doszło do niedotlenienia mózgu. W wyniku tego doszło do uszkodzenia mózgu odpowiadającego m.in. za mowę i koordynację ruchową.

Od urodzenia cierpi na zaburzenia napięcia mięśniowego na osi głowa tułów, tzw. spastyczność mięśni. Pierwsze dwa lata życia chłopca to nieustanna rehabilitacja i wzmacnianie mięśni posturalnych i odpowiedzialnych za mowę.
Po kompleksowych badaniach stwierdzono u chłopca afazję percepcyjno - motoryczną.

Od maja do lipca 2014 r. Kuba objęty był terapią Tomatisa. Po zakończeniu 3 etapów wspomagania tą metodą Kuba zaczął mówić prostymi i niewyraźnymi zdaniami.

Obecnie Kubuś kontynuuje rehabilitację, ćwiczy z logopedą i fizjoterapeutą. Dzięki opiece specjalistów i dodatkowej pracy w domu stał się bardziej komunikatywny. Porusza się samodzielnie, jest wesołym i energicznym chłopcem. Rozumie wszystko co się do niego mówi, jednak sam nie potrafi powiedzieć wszystkiego co by chciał. Jego mowa jest nadal bardzo niewyraźna. Zanim swobodnie będzie mógł się porozumiewać, mnóstwo czasu musi poświęcić na pracę z logopedą.

Leczenie Kubusia jest jednak bardzo kosztowne, a jego mama, nie jest w stanie zapewnić mu wystarczającej ilości rehabilitacji. Bez terapii fizjoterapeutycznej i wspomagania percepcji i słuchu Kuba nie mógłby się rozwijać.

Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Kuby - razem możemy więcej!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Jakub Wycech.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!