Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Nina Borkowska

Podziel się:

Nina Borkowska

9 lat / Działdowo

Nina choruje na autyzm wczesnodziecięcy. Jest pod opieką Centrum Diagnozy Terapii i Leczenia Autyzmu w Wojewodzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie .Korzysta z pomocy psychiatry, psychologa i pedagoga specjalnego - ma zburzenia zachowania i przyjmuje leki psychiatryczne.
Dziewczynka jest również od kilku lat na diecie bezmlecznej, cierpi także na niedoczynność tarczycy . Jest pod opieką poradni chorób metabolicznych.
Nina jest także pod stałą opieką poradni dentystycznej i ortodontycznej. Niestety przy zaburzeniach, które ma dziewczynka wszelkie zabiegi muszą być wykonywane w znieczuleniu ogólnym.
Cierpi również na padaczkę i jest pod opieką poradni neurologicznej w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tam też leczą ją w porani urologicznej i nefrologicznej. Nina ma chorobę genetyczną o nazwie delecja chromosomu X (X p22.31) i jest pod opieką poradni genetycznej, gdzie szukają kolejnych nazw pasujących do obrazu klinicznego, gdyż znaleziona nie tłumaczy wszystkich problemów zdrowotnych dziewczynki.
Nina ma przewlekłe zaparcia , najprawdopodobniej polekowe – dlatego jest również pod opieką poradni gastrologicznej. Ma obniżoną odporność-potrafiła być chora 12 tygodni bez przerwy i poradnia immunologiczna leczy ją farmakologicznie.
Dziewczynka jest również pod opieką poradni laryngologiczna gdzie starają sie ustalić, dlaczego Nina nie może wydmuchać nosa podczas kataru.
Stopień upośledzenia u Niny zwiększył się do umiarkowanego w 2016 roku. Chodzi do szkoły w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Działdowie, gdzie oprócz zajęć dydaktycznych ma rehabilitację, zajęcia behawioralne , SI, dogoterapię i muzykoterapię. W tej chwili Nina jest uczona alternatywnych sposobów komunikowania się gdyż wcześniejsze sytmulacje rozwoju mowy nie przyniosły efektów.


Jesteśmy niezwykle zadowoleni z opieki w tej szkole. Dzięki pomocy Fundacji jesteśmy w stanie żyć z chorobą i zapewnić naszej córeczce odpowiednie leczenie za co serdecznie dziękujemy.
Rodzice Niny
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Nina Borkowska.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!