Czwartek, 13 sierpnia 2020

Alan i Daria Janulis

Podziel się:

Alan i Daria Janulis

13 lat / Ostróda

Alan i Daria to rodzeństwo, które zostało poparzone podczas pożaru w domku jednorodzinny. Zdarzenie miało miejsce 18.02.2012 r. w Ostródzie. Prawdopodobnie przyczyną była nieszczelna instalacja gazowa. Z sześciu poszkodowanych osób, dzieci i ich tata Mariusz odnieśli największe poparzenia. Niestety, po kilku dniach Pan Mariusz zmarł w szpitalu.

Alanek ma oparzone 20% ciała, jego siostra 30%. Przez dwa miesiące dzieci przebywały w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, gdzie lekarze walczyli o ich zdrowie i życie. Stan dzieci był bardzo poważny, zwłaszcza Darii. Ogień poparzył twarz, tułów i kończyny. Przez długi czas dziewczyna była w śpiączce. Po zagojeniu się wszystkich ran potrzebne są specjalne ubrania uciskowe do leczenia blizn pooparzeniowych. Koszt jednego kombinezonu to około 2 tysiące złotych, ale trzeba je zmieniać co kilka miesięcy, ponieważ dzieci rosną, a kombinezon musi idealnie przylegać do ciała. Mama dzieci nie pracuje, po pożarze wszystko spadło na jej barki.

Dzieci w listopadzie 2012 r. przeszły kolejną operację w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Alan operację plastyczną prawej ręki z przeszczepem, a Daria małego palca i rekonstrukcję palca wskazującego również prawej ręki. W marcu 2013 r. dzieci przebywały w Klinice Rehabilitacji na kolejnych ćwiczeniach, przygotowujących do operacji w kwietniu 2013 r.

W domu Alan i Daria stosują naświetlania lampą, noszą ubrania uciskowe i używają maści na blizny. Te wszystkie działania przynoszą widoczne efekty, chociaż droga do normalności jest jeszcze daleka.

http://www.siepomaga.pl/f/przyszloscdladzieci/c/515/

http://www.siepomaga.pl/r/dziecizostrody/

Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Alan i Daria Janulis.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!