Poniedziałek, 20 maja 2019

Aleksander Gulmontowicz

Podziel się:

Aleksander Gulmontowicz

10 lat / Olsztyn

Aleks przyszedł na świat z niedotlenieniem, co spowodowało wzmożone napięcie mięśniowe. Po 1,5 roku rehabilitacji ruchowej okazało się, że chłopiec jest zdrowy chociaż różnił się od swoich rówieśników. Po kilkunastu kolejnych miesiącach stwierdzono u Aleksa autyzm wczesnodziecięcy.

Ostateczna diagnoza brzmiała jednak, że Aleksander ma zespół Aspergera. Chłopiec ma problemy z nawiązywaniem kontaktu z rówieśnikami, jego mowa jest niewyraźna. Obcym osobom trudno jest go zrozumieć. Podczas gdy inne dzieci robią coś naturalnie, Aleks zanim coś zrobi musi chwilę pomyśleć, np. przy zejściu z huśtawki. Alek ma także zaburzenia równowagi i obniżoną motorykę dłoni. Uwielbia bawić się klockami, zajęcia z robotyki i szachy. Wszystkie te czynności usprawniają jego umiejętności motoryczne.

Chłopiec jest pod stałą opieką psychologa i logopedy. Korzysta z zajęć rewalidacyjnych oraz integracji sensorycznej. Koszt takiej terapii przekraczają możliwości finansowe rodziców Aleksa.

Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Olka - razem możemy więcej!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Aleksander Gulmontowicz.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!