Poniedziałek, 18 lutego 2019

Adam Gaszyk

Podziel się:

Adam Gaszyk

17 lat / Olsztyn

Adaś urodził się z przepukliną oponowo rdzeniową okolicy lędźwiowej, niedowładem kończyn dolnych, dysplazją bioder, pęcherzem neurogennym, wodogłowiem i stopami końsko- szpotawymi.

W pierwszej dobie życia chłopczyk przeszedł kilka operacji, między innymi przepukliny i stóp. Adam pozostaje pod opieką lekarzy specjalistów z CZD w Warszawie i Kliniki Grunwaldzkiej w Poznaniu.

Adaś codziennie dojeżdża na rehabilitację, która odbywa się w ośrodkach w Olsztynie i Ameryce. Dla chłopca formą rehabilitacji jest także uprawianie szermierki i łucznictwa na wózku.

Jest bardzo pogodnym, wesołym, rezolutnym chłopcem, a jego marzeniem jest stanąć na nogi. W związku z rozwojem dziecka pojawiają się nowe potrzeby: zakup sprzętu specjalistycznego, wyposażenia ortopedycznego i rehabilitacyjnego, a także potrzeba dalszej rehabilitacji i wyjazdu na turnusy rehabilitacyjne. Wszystko to wiąże się z dużymi kosztami.

W najbliższych planach jest zakup nowego wózka inwalidzkiego dla Adama.
Chłopiec jest obecnie uczniem Gimnazjum w Zespole Szkół Integracyjnych w Olsztynie.

Bardzo chętnie uczestniczy w różnego rodzaju akcjach wolontarnych. - Są ludzie, którzy pomagają mi, więc ja też chcę pomagać innym. To bardzo miłe uczucie. Sprawdziłem na sobie i każdemu polecam wolontariat — mówi Adam.

Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji młodego utalentowanego szermierza - razem możemy więcej!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Adam Gaszyk.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!