Poniedziałek, 25 maja 2020

Oskar, Amelia i Maja Sadowscy

Podziel się:

Oskar, Amelia i Maja Sadowscy

18 lat / Szczytno

Oskar urodził się zdrowy i w pełni sprawny. W wieku trzech lat zaczął tracić słuch. Mimo przeprowadzenia wielu badań nie udało się ustalić przyczyny schorzenia. W roku 2006 Oskarowi został wszczepiony implant ślimakowy w lewe ucho. Pomimo tego, że implant użytkuje już szósty rok, to jego mowa nie rozwinęła się. Oskar uczy się języka migowego i nim się posługuje częściej. Potrzebuje pomocy przede wszystkim w komunikacji, ponieważ nie mówi i jeszcze słabo miga. Dodatkowe środki są potrzebne na utrzymanie implantu i dojazdy do lekarzy specjalistów. Pozostaje pod stałą opieką Międzynarodowego Centrum Mowy i Słuchu w Kajetanach, a także Akademii Medycznej w Białymstoku. Oskar wraz z trójką rodzeństwa, starszym bratem Igorem i dwiema młodszymi siostrami, Amelią i Mają pozostaje pod opieką jedynie mamy.

Amelia choruje na astmę. U dziewczynki często pojawiają się ataki duszności związane z astmą oskrzelową. Największym wydatkiem, który wiąże się z leczeniem Amelki, jest zakup leków i dojazdy do lekarzy specjalistów: m. in.. alergologa.

Maja także choruje jak starsza siostra na astmę, ma również zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy. U dziewczynki stwierdzono również atopowe zapalenie skóry i problemy ze słuchem.
Wizyty i dojazdy do lekarzy, zakup leków, a wszystko razy trzy to zbyt wiele dla mamy samotnie wychowującej czwórkę dzieci, która prosi o pomoc.

http://www.familie.pl/artykul/Marze-by-porozmawiac-z-synem-o-jego-pragnieniach,5568,1.html/
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Oskar, Amelia i Maja Sadowscy.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!