Sobota, 19 października 2019

Mariusz  Rykowski

Podziel się:

Mariusz Rykowski

14 lat / Działdowo

Mariusz urodził się w 2005 roku jako wcześniak o wadze 0,91 kg z wodogłowiem pokrwotocznym. Zdiagnozowano u niego porażenie mózgowe, niedoczynność tarczycy i torbieletowatość nerek. Nie chodzi i nie mówi. Przyjmuje wiele leków i witamin na rozwój mózgu. Jest po zabiegu przepukliny i wodniaka. Uczęszcza do przeczkola i szkoły oraz na codzienne zajęcia rechabilitacyjne do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Działdowie. Mama Mariusza stara korzystać się z opieki medycznej możliwej w ramach NFZ, jednak służba publiczna nie zapewnia jej w zakresie wymaganym przez potrzeby chłopca. Potrzeby te są coraz większe: leki, sprzęt rehabilitacyjny, okulary, rehabilitacja indywidualna, dojazdy do szpitala i inne. Mariusz potrzebuje intesywnej terapii, dzięki której będzie miał większe szanse na lepszą przyszłość, a jego mama będzie mogła cieszyć się z każdego dnia spędzonego z synem.
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Mariusz Rykowski.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!