Wtorek, 26 maja 2020

Tomasz Helena Dzikowski

Podziel się:

Tomasz Helena Dzikowski

7 lat / Olsztyn

Tomek jest zaimplantowany od jedenastego miesiąca życia. Urodził się z obustronnym głębokim niedosłuchem zmysłowo- nerwowym. Miesiąc po wszczepie implantu ślimakowego, Tomek miał podłączony procesor mowy dzięki któremu usłyszał otaczające go dźwięki. Trudna sytuacja finansowa rodziny nie zawsze pozwala na zakup baterii do procesora mowy, jak i na comiesięczne dojazdy do Kajetan, na rehabilitację słuchu i mowy. Jest jeszcze młodsza siostra Tomka Hania,która jest zdrowa.
W rodzinie pojawiła się śliczna dziewczynka - Helenka, niestety również z niedosłuchem.
W 2019 roku oboje dzieci są planowane na peracje - wszczepu drugiego implantu dla Tomka i pierwszego dla Helenki. Jednakże implant czy też założenie aparatu nie przyniesie pożądanych efektów bez odpowiedniej rehabilitacji. Dlatego odpowiednia ilość zajęć oraz nauka w domu może przynieść oczekiwane efekty poprawy słyszenia i komunikacji.
Ze względu na charakter pracy taty, mama jest jedyną osobą, która jeździ i uczestniczy w zajęciach dzieci. Potrzeba bardzo dużo pieniędzy na wiele godzin rehabilitacji.
Pomóżmy rodzeństwu na poprawne słyszenie i prawidłowe funkcjionowanie w społeczeństwie. Razem możemy zrobić więcej!!!
Usłyszał głos mamy na pierwsze urodziny

Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Tomasz Helena Dzikowski.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!