Czwartek, 21 lutego 2019

Gabriela Beksa

Gabriela Beksa

20 lat / Giżycko

Gabrysia od urodzenia zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi. Dziewczyna ma przepuklinę oponowo – mózgową tylną i wady wrodzone takie jak: głuchota jednostronna i niedosłuch drugiej strony, z rozszczepem podniebienia, zrośniętymi kręgami szyjnymi czy choćby zdiagnozowaną astmą oskrzelową.

Przeszła już 10 operacji i czekają ją następne. Kolejna związana będzie z rozszczepem podniebienia - to poważny zabieg związny z łamaniem kości szczęki. Po każdej takiej ingerencji lekarza powrót do zdrowia jest długi i kosztowny. Wiąże się z odżywianiem płynnymi Nutridrinkami i wzmożoną rehabilitacją logopedyczną.

Gabrysia to bardzo zdolna i mądra dziewczynka, interesuje się informatyką i komputerami. Rodzice starają się zapewnić jej możliwie jak najlepsze warunki nauki i leczenia. Sytuacja materialna rodziny jednak pogarsza się, rodzice wynajmują stancję żeby córka mogła być rehabilitowana w Giżycku i spłacają kredyty zaciągnięte na leczenie dziewczynki. Pomóżmy Garysi i jej rodzicom w zmaganiach związnych z leczeim i rehabilitacją - razem możemy zrobić więcej!