Poniedziałek, 20 maja 2019

Jacek Sudaj

Podziel się:

Jacek Sudaj

12 lat / Wołowno

Jacek urodził się przez cesarskie cięcie z powodu zagrażającej zamartwicy płodu. U chłopca stwierdzono mózgowe porażenie dziecięce, obustronne porażenie kurczowe w stopniu znacznym oraz padaczkę lekooporną. Jacek ma małogłowie, przykurcze rąk i nóg. Nie mówi i nie porusza się o własnych siłach, ma wadę wzroku.

Jackowi, aby mógł lepiej funkcjonować potrzebna jest długa rehabilitacja oraz terapia pedagogiczno – psychologiczna i logopedyczna. Rodzice chłopca są w trudnej sytuacji materialnej, ale nie rezygnują z walki o zdrowie i lepsze jutro chłopca, choć koszty leczenia i rehabilitacji są znacznym obciążeniem domowego budżetu rodziny.

Obecnie Jacek rehabilitowany jest w Ośrodku Rehabilitacyjno - Wychowawczym dla Dzieci w Olsztynie. Tam ma zagwarantowaną kompleksową rehabilitację i wspomaganie rozwoju. Pomimo swego wieku dalej nie jest samodzielny, porusza się na wózku i karmiony jest przez rodziców lub opiekunów. Uwielbia słuchać muzyki i mieć kontakt ze zwierzętami. Nieznaczna poprawa jego stanu zdrowia związana jest z regularną rehabilitacją i wspomaganiem ogólnorozwojowym.

Wpłacając choćby niewielką kwotę możemy pomóc chłopcu w jego leczeniu i rehabilitacji.

Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Jacka - razem możemy więcej !
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Jacek Sudaj.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!