Czwartek, 14 listopada 2019

Aleksander Rumiński

Podziel się:

Aleksander Rumiński

5 lat / Piasutno

Aleksander to uśmiechnięty chłopiec, jest ciekawy świata, ludzi i zwierząt. Urodził się jako skrajny wcześniak w 25 tygodniu ciąży z zamartwicy płodowej, ważył tylko 650 gram. Zdiagnozowano u niego dysplazję oskrzelowo – płucną, niedokrwistość wcześniaków, leukomalację okołokomorową, wodniaki jąder, retinopatię wcześniaczą (jest po zabiegu laseroterapii). Chłopiec znajduje się pod opieką wielu poradni: audiologiczna, neonatologiczna, neurologiczna, kardiochirurgiczna, okulistyczna, logopedyczna i rehabilitacyjna. Od momentu wypisu ze szpitala Aleksander wymaga intensywnej rehabilitacji. Ma opóźniony rozwój psychoruchowy, co jest skutkiem encefalopatii niedotlenieniowo – niedokrwiennej ze zmianami strukturalnymi w ośrodkowym układzie nerwowym i współistniejącym wzmożonym napięciem mięśniowym. Rozwój motoryczny chłopca nie jest prawidłowy, wzmożone napięcie utrzymuje się w kończynach górnych i dolnych i utrudnia dziecku rozwój. Rodzice korzystają z rehabilitacji, która wspomaga jego rozwój. Wierzymy, że dzięki intensywnej rehabilitacji Aleksander będzie nabywał nowe umiejętności. Pomóżmy Aleksandrowi w jego leczeniu i rehabilitacji - razem możemy więcej !
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Aleksander Rumiński.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!