Piątek, 17 sierpnia 2018

Bartosz Jakub Klocek

Podziel się:

Bartosz Jakub Klocek

5 lat / Olsztyn

Bartuś to wesoły i pogodny chłopiec. Cierpi na rzadką i nieuleczalną chorobę genetyczną - zespół Angelmana. Chłopiec jest bardzo wrażliwy na dotyk i głośne, nieznane dźwięki. Dodatkowo u dziecka zdiagnozowano wadę wrodzoną nerek. Potrzebuje ciągłej i intensywnej rehabilitacji oraz opieki specjalistów, aby w przyszłości móc być bardziej samodzielnym.

Koszty leczenia, rehabilitacji czy zakupu sprzętu ortopedycznego są znacznym obciążeniem domowego budżetu rodziny.

Lato 2015 r. było dla Bartusia okresem wzlotów i upadków. W czerwcu okazało się, że chłopiec ma dużą wadę wzroku - nadwzroczność na obu oczkach wielkości + 5,5 i 6 dioptrii. Ponadto w pierwszym dniu wakacji 2015 r. trafił do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. W wyniku niewielkiej infekcji gardła ujawniła się u niego padaczka. Obecnie Bartuś przyjmuje leki przeciwpadaczkowe.

W lipcu 2015 r. Bartuś pojechał na pierwszy turnus rehabilitacyjny w prywatnym Ośrodku Rehabilitacyjnym w Małym Gacnie. Te dwa tygodnie był to okres intensywnych ćwiczeń które szybko przyniosły niespodziewane efekty. Już w sierpniu postawił pierwsze samodzielne kroki. Dziś chodzi! Jeszcze niepewnie, ale i tak jest to duży sukces rodziców, Bartusia i zespołu Fundacji.

Pmóżmy Bartusiowi w jego leczeniu - wspólnie możemy zrobić więcej !
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Bartosz Jakub Klocek.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!