Poniedziałek, 20 maja 2019

Nadia  Krajza

Podziel się:

Nadia Krajza

6 lat / Szczytno

Nadia urodziła się jako zdrowe dziecko, otrzymała 10 punktów w skali Apgara. Niestety w 6 miesiącu życia u dziewczynki zdiagnozowano padaczkę samoistną oraz małogłowie. Od momentu potwierdzenia padaczki dziewczynka przyjmuje na stale leki, aby zapobiec samoistnym groźnym dla niej napadom. Malutka Nadia od urodzenia często zapadała na zapalenie płuc czy zapalenie oskrzeli i koniecznie musiała być leczona na oddziałach szpitalnych. Po wykonaniu dodatkowych badań potwierdzono wcześniejsze podejrzenia i stwierdzono astmę oskrzelową wczesnodziecięcą oraz cukrzycę. W związku z częstymi zachorowaniami u Nadii występuje niedobór masy ciała. Ta drobna i szczupła dziewczynka jest wesoła i pełna energii. Uwielbia spędzać czas z rodzicami, bawić się lalkami czy oglądać kolorowe książeczki. Niestety Nadia ze względu na problemy zdrowotne musi być pod stałą opieką wielu poradni specjalistycznych m.in. neurologicznej, alergologicznej, laryngologicznej, endokrynologicznej i genetycznej czy logopedycznej. Od niedawna jest również pacjentką poradni diabetologicznej, gastrologicznej i nefrologicznej. Nadia obecnie potrzebuje w pierwszej kolejności rehabilitacji neurologopedycznej i ruchowej. Dzięki staraniom rodziców i pomocy naszej Fundacji dziewczynka objęta została wczesnym wspomaganiem rozwoju.
Obecnie dziewczynka diagnozowana jest pod kontem konieczności wspomagania prawidłowego rozwoju hormonem wzrostu. Nadia jak na swój wiek jest bardzo drobna.
Pomóżmy malutkiej Nadii i jej rodzicom w leczeniu i rehabilitacji córki !
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Nadia Krajza.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!