Piątek, 6 grudnia 2019

Zuzia  Januszewska

Podziel się:

Zuzia Januszewska

14 lat / Olsztyn

W swoim krótkim życiu Zuzka przeszła już kilka operacji: między innymi operację wymiany układu zastawkowego z powodu jego dysfunkcji, operację stóp końsko- szpotawych, czy operację przepukliny oponowo - rdzeniowej. Jednak największą walkę stoczyła w roku 2008, kiedy rozpoznano u niej nowotwór – chłoniak anaplastyczny z dużych komórek. Przeszła ciężką chemioterapię i obecnie jest już tylko pod kontrolą poradni onkologicznej. Zuzia jest pacjentka wielu poradni spacjalistycznych, czy to w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie czy to w CZD w Warszawie. U dziewczynki zdiagnozowano pęcherz neurogenny, zaburzenia metaboliczne i wadę wzroku. Na co dzień Zuzia wymaga przede wszystkim intensywnej rehabilitacji ruchowej oraz zaopatrzenia w środki ortopedyczne i leki.
Systematyczna rehabilitacja i dodatkowe zajęcia na basenia usprawniają motorykę Zuzi i zmniejszają napiecia mięśniowe.
Zuzanka to nasza "mistrzyni". Dziewczynka trenuje szermierkę na wózku, łucznicznictwo. Często uczestniczy w spartakiadach dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej organizowanych przez fundację FAR. Zuzia w listopadzie 2014 r. brała udział w Mistrzostwach Polski i zajęła V miejsce. W marcu 2015 r. uczestniczyła w Spartakiadzie organizowanej przez FAR w Spale i zajeła tam - UWAGA - II miejsce.
Jesteśmy dumni z naszej Zuzi :-).
Pomóżmy w zbiórce na leczenie i rehabilitację Zuzi - razem możemy więcej!

Młodzi wiekiem wielcy duchem
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Zuzia Januszewska.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!