Piątek, 5 czerwca 2020

Maja  Grzegrzółka

Podziel się:

Maja Grzegrzółka

18 lat / Działdowo

Maja urodziła się zdrowa, dostała 10 punktów w slaki Apgara. Rozwijała się prawidłowo do 6 miesiąca życia. Problemy zdrowotne dziewczynki pojawiały się po ukończeniu pół roku. Z powodu napadów bezdechu Maja mając kilka miesiecy trafiła do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na oddział neurologii dziecięcej. Pojawiło sie wstępne rozpoznanie lekiego upośledzenia umysłowego. Pomimo pogłębionej diagnostyki nie stwierdzono powodów pojawiających się samoistnie napadów bezdechu i napadów padaczki. Po skończeniu pierwszego roku życia Maja przeszła dodatkowo operacje nerek z powodu wykrytego zwężenia cewki moczowej. Regularna prywatna rehabilitacja opłacana przez mamę przyniosłą efekty i Maja nauczyła sie samodzielnie poruszać. Stałe przyjmowanie leków obniżających napięcie mięśniowe spowodowało pojawienie się u dziewczynki widzoczej głębokiej skoliozy lewostronnej. U Maji stwierdzono wadę wzroku -6,5 dioptrii.
Obecnie Maja w perwszej kolejności piotrzebuje przeprowadzenia operacji kręgosłupa - korygującej skolizę i położenie miednicy. Niestety koszt takiej prywatnej operacji to 50 tys. złotych.
Pomóżmy Maji w jej leczeniu - razem możemy więcej!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Maja Grzegrzółka .

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!