Poniedziałek, 20 maja 2019

Lenka Maria  Piórkowska

Podziel się:

Lenka Maria Piórkowska

4 lata / Maćki

Lenka urodziła się z wodogłowie, rozszczepem kręgosłupa oraz zdiagnozowanym zespołem Arnolda Archiego. Pomimo tych wad przy urodzeniu dziewczynka dostała 9 punktów w skali Apgar. O poważnych problemach zdrowotnych malutkiej Lenki rodzice dowiedzieli się podczas badania płci dziecka. Pomimo strasznej diagnozy lekarzy rodzice nie poddali się.
- W tym momencie po narodzeniu naszego skarba dziekujemy Bogu za to, że nie spełniły sią wszystkie diagnozy związne z Lenką. - mówią rodzice dziewczynki
Obecnie malutka Lenka jest już po kilku poważnych operacjach m.in. usunięciu przepukliny oponowo - rdzeniowej i wszczepieniu zastawki komorowo - otrzewnej oraz cystografii układu moczowego. Leczenie dziewczynki jest kosztowne, związane z dojazdami na rehabilitację, do poradni specjalistycznych w Giżycku, Olsztynie oraz w CZD w Warszawie oraz z zakupem leków. Dodatkowo aby możliwy był dalszy prawidłowy rozwój dziewczynki konieczne są wyjazdy na specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z takimi wadami rozwojowymi.
Pomóżmy w laczeniu i rehabilitacji malutkiej Lenki - razem możemy zrobic więcej !
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Lenka Maria Piórkowska.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!