Wtorek, 11 grudnia 2018

Filip  Czerniawski

Podziel się:

Filip Czerniawski

9 lat / Giżycko

Filip urodził się z przepukliną oponowo - rdzeniową w odcinku lędźwiowym. W pierwszej dobie życia był operowany. Podczas kolejnych szczegółowych badań przeprowadzonych w Szpitalu Klinicznym w Szczecinie i Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie u chłopca wykryto dodatkowo zespół Arnolda - Chiariego, nieprawidłowości w układzie moczowym, zaburzenia tarczycy, nadciśnienie tętnicze. U Filipka zdiagnozowano także stopy końsko - szpotawe.

To właśnie z tego powodu chłopiec przeszedł w marcu 2014 r. kolejną operację. Po jej wykonaniu zalecona była wzmożona rehabilitacja ruchowa i fizjoterapeutyczna. Filip jest systematycznie rehabilitowany. Niestety w tej chwili koszty związane z kontynuacją rehabilitacji są bardzo dużym obciążeniem dla mamy chłopca.

Chłopiec pozostaje pod opieką wielu poradni, m.in. nefrologicznej, urologicznej, neurologicznej, neurochirurgicznej, ortopedycznej, alergologicznej i poradni rehabilitacyjnej.

Filip to wesoły i wrażliwy chłopiec, który pomimo swojej choroby gra w piłkę, uczęszcza do ogólnodostępnej szkoły i bardzo dobrze się uczy. Marzeniem chłopca jest zostać piłkarzem. Filip interesuje się piłką nożną, sam bardzo chętnie gra. Jego idolem jest Robert Lewandowski i Lionel Messi.
W najbliższym czasie Filip najprawdopodobniej przejdzie kolejną operację prawej nogi. Pierwsza operacja przeprowadzona w marcu 2014 r. nie przyniosła spodziewanego efektu, szpotawość nogi nie zmniejszyła się.

Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Filipa - razem możemy więcej!


Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Filip Czerniawski.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!