Poniedziałek, 25 maja 2020

Filip  Czerniawski

Podziel się:

Filip Czerniawski

10 lat / Giżycko

Filip urodził się z przepukliną oponowo - rdzeniową w odcinku lędźwiowym. W pierwszej dobie życia był operowany. Podczas kolejnych szczegółowych badań przeprowadzonych w Szpitalu Klinicznym w Szczecinie i Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie u chłopca wykryto dodatkowo zespół Arnolda - Chiariego, nieprawidłowości w układzie moczowym, zaburzenia tarczycy, nadciśnienie tętnicze. U Filipa zdiagnozowano także stopy końsko - szpotawe. Druga i trzecia, obecna operacja dotyczy właśnie stopy, na której od nieprawidłowego ustawienia tworzą się bardzo trudne do gojenia odleżyny.

Chłopiec jest obecnie pod opieką Paley European Institute, najlepszej kliniki ortopedycznej, ale koszt operacji jest ogromny. Prowadzone są liczne zbiórki, ale do pełnej kwoty brakuje jeszcze bardzo dużo.

Filip to wesoły i wrażliwy chłopiec, marzy o grze w piłkę, uczęszcza do ogólnodostępnej szkoły i bardzo dobrze się uczy (mama otrzymuje listy gratulacyjne ze szkoły). Marzeniem chłopca jest zostać piłkarzem. Filip interesuje się piłką nożną, sam bardzo chętnie gra. Jego idolem jest Robert Lewandowski i Lionel Messi.

[b]Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Filipa - razem możemy więcej!!!


Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Filip Czerniawski.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!