Piątek, 18 października 2019

Wiktor Wolski

Podziel się:

Wiktor Wolski

6 lat / Olsztyn

Matulki Wiktor jest dzieckiem autystycznym. Mamę zaniepokoiło, że syn nie reagował na swoje imię, nie wykonywał poleceń, nie było z nim w zasadzie żadnego kontaktu. Chłopczyk jest pogodny, ale nie zwraca uwagi na otoczenie i inne dzieci. U Wiktorka występuje nadwrażliwość i nieuwrażliwieniem wielu części ciała. Nie je sam, bo ma nadwrażliwość w obrębie ust i dłoni, pomaga mu w tym mama.
Chłopiec uwielbia bawić się piłkami i samochodami. Wiktor chętnie przebywa na świeżym powietrzu. Lubi szaleństwa na placu zabaw, zabawy w piaskownicy. Aby mógł w przyszłości stać się bardziej samodzielny potrzebna jest systematyczna rehabilitacja i specjalistyczna terapia dla dzieci ze zdiagnozowanym autyzmem.

Siostra Wiktora Oliwia ur. 16.04.2007 przyszła na świat w 25. tygodniu ciąży. Była skrajnym wcześniakiem, dlatego teraz boryka się z wieloma trudnościami. Cierpi na niedorozwój psycho-ruchowy i bardzo słabo widzi. W lewym oku u dziewczynki stwierdzono wadę minus 12 dioptrii, w prawym oku też zaczęło się coś dziać. Oliwia zaczęła mówić dopiero w wieku 5 lat. W związku z retinopatią wcześniaczą sprawność intelektualna Wiktorii jest niższa niż powinna być w porównaniu do rówieśników. Dziewczynka chodzi do klasy integracyjnej i ma nauczyciela wspierającego.
Oliwia jest otwartą i radosną dziewczynką, ma ładny głos i dobry słuch. Dziewczynka jest bardzo lubiana przez rówieśników. Uwielbia swego młodszego braciszka. Oliwia potrzebuje podobnie jak Wiktor systematycznej rehabilitacji ruchowej, terapii wspomagającej rozwój i terapii wzroku.
Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Wiktora i Oliwii - razem możemy więcej!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Wiktor Wolski.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!