Piątek, 18 października 2019

Nadia  Metera

Podziel się:

Nadia Metera

3 lata / Olsztyn

Nadia jest skrajnym wcześniakiem urodzonym w 24 tygodniu ciąży. Jest pod stałą opieką specjalistów. Wymaga leczenia i rehabilitacji. Cierpi na retinopatię wcześniaczą. Mimo starań lekarzy i przeprowadzonej operacji laserowej nie udało się zachować sprawności lewego oka. Według specjalistów rokowania są bardzo złe. Może stracić wzrok.

Rodzice jednak się nie poddają i znaleźli specjalistę który podjąłby się operacji przyklejenia siatkówki oka, po której dziecko wprawdzie nie całkowicie, ale w dużym stopniu by widziało. Operację należy wykonać jak najszybciej, a jej koszt to 10 tys. złotych. Wizyty kontrolne to koszt 400 zł. Te wydatki znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziców.
W lipcu 2016r.Nadia miała przeprowadzoną operację prawego oka. Niestety operacja się nie udała, siatkówka w tym oku całkowicie się odkleiła i Nadia na to oczko nie widzi.Lewe oko jest sprawne w 70% i Nadii musi nauczyć się widzieć tym okiem.Potrzebna jest terapia wzroku.Nadia jest pod opieką poradni neonatologicznej, neurologicznej, okulistycznej, pulmonologicznej, audiologicznej i rehabilitacyjnej.Wzrok i skrajne wcześniactwo bardzo opóźniają rozwój ruchowy Nadii.
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Nadia Metera.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!