Wtorek, 11 grudnia 2018

Weronika  Kalata

Podziel się:

Weronika Kalata

14 lat / Braniewo

Weronika mając pół roku przeszła operację kardiochirurgiczną, po której była w krytycznym stanie. Dodatkowo okazało się, że nie słyszy. Dziewczynka nosiła aparat słuchowy. Z powodu głębokiego obustronnego niedosłuchu i braku efektu rehabilitacji w aparatach słuchowych dziewczynce wszczepiono implant ślimakowy. W związku z tym rozpoczął się kolejny etap leczenia Weroniki. Dziewczynka wymaga stałej rehabilitacji w ośrodku logopedycznym,w poradni alergopulmonologicznej (alergia na roztocza) i u laryngologa. Dwa razy do roku potrzebne są ustawiania implantu ślimakowego i aparatu słuchowego, które odbywają się w Warszawie. Rodzice muszą też jeździć na wizyty w ICZMP w Łodzi u kardiologa oraz konsultacje w Klinice Alergologii I Pneumonologii w Rabce,ponieważ po wykonaniu badania bronchoskopii stwierdzono nasilone zmiany bliznowate w drzewie oskrzelowym,zaleganie wydzieliny śluzowo- ropnej. Weronika potrzebuje też baterii do aparatu słuchowego i implantu ślimakowego koszt to 150 zł za 60 sztuk. Dwie baterie staczają na trzy dni.

Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Weronika Kalata.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!