Niedziela, 27 września 2020

Agata Majchrzak

Podziel się:

Agata Majchrzak

4 lata / Wągsty

Ta młoda dama to Agatka. Dziewczynka choruje na autyzm wczesnodziecięcy. Dziecko, do momentu rozpoczetej intensywnej rehabilitacji, żyło "w swoim świecie" - nic nie rozumiała co się do niej mówi, nie komunikowała swoich potrzeb, nie wskazywała palcem. Mama w październiku 2018 roku podjęła intensywną, indywidualną rehabilitację córeczki, która dała zaskakująco pozytywne rezultaty. Agatka zrobiła duże postępy, mama wozi córeczkę na indywidualne i grupowe zajęcia Integracji Sensorycznej, co znacznie obciąża budżet domowy. Mama samotnie wychowuje dziecko, pobiera pomoc z MOPS-u.
Będąc na badaniu w Instytucie Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku została postawiona teza, że wczesna diagnoza i bardzo intensywna terapia (ok. 30 godzin tygodniowo) dają duże szanse na to, że dziecko będzie "w miarę normalnie" funkcjonować w społeczeństwie.
Agatka w ramach programu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka ma zajęcia z logopedą, rehabilitantem, terapeutą integracji sensorycznej oraz psychologiem. Jednak w sumie godzin jest zbyt mało, mama prywatnie jeździ z dzieckiem na zajęcia SI, stosuje w domu terapię "metodą krakowską". Wszystko jest jednak bardzo kosztowne.
Pomóżmy Agatce w rehabilitacji, aby mogła zaadoptować się w otaczającym świecie.
Razem mamy MOC!!!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Agata Majchrzak.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!