Piątek, 5 czerwca 2020

Jakub Golian

Podziel się:

Jakub Golian

1 roczek / Olsztyn

Ten cudowny maluszek to Kubuś. Już w wieku 2,5 miesiąca zdiagnozowano zaćmę wrodzoną obuoczną, oczopląs. Jest już (mimo, że taki malutki) po operacjach usunięcia zmętniałych soczewek, jednak jeszcze długa walka o "dobre" widzenie Kubusia. Obecnie podstawową formą rehabilitacji wzroku są okulary +20,5 dioprii oraz soczewki kontaktowe twarde, które trzeba Kubusiowi codziennie zakładać i zdejmować. Nie są to niestety tanie materiały, a oczka Kubusia rosną i rozwijają się, więc konieczna będzie częsta wymiana i korekta mocy szkieł. W ramach rehabilitacji potrzebne są również ćwiczenia widzenia zarówno ze specjalistami tyflopedagogiem, optometrystą oraz w domu. Rekonwalescencja pooperacyjna wpływa na spowodowanie rozwoju ruchowego u Kubusia. Poza opieką okulisty Kubuś jest jeszcze pod opieką poradni: neurologicznej, rehabilitacyjnej, audiologicznej, foniatrycznej.
Rodzice walczą o jak najlepsze widzenie u synka, niestety wiąże się to z częstymi wizytami u specjalistów. Rodzice podróżują między Warszawą, Siedlcami, Sobieszewem, Iławą, Rumią.
Przed rodzicami długie lata kontroli i rehabilitacji. Rodzina zrobi wszystko co możliwe dla Ich Dzielnego Synka.
Pomóżmy Kubusiowi, razem możemy zdziałać cuda!!!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Jakub Golian.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!