Czwartek, 22 sierpnia 2019

Aleksandra i Jakub Kowalscy

Podziel się:

Aleksandra i Jakub Kowalscy

12 lat

Aleksandra urodziła się z głębokim niedosłuchem. Niestety zbyt późno zdiagnozowanym. W wieku 2 lat podłączono jej procesor mowy bez którego w tej chwili nie jest w stanie funkcjonować. Dziewczynka wymaga opieki specjalistów.

Kuba
jest starszym bratem Oli. Zdiagnozowano u niego jednostkę chorobową, określaną jako specyficzne zaburzenia rozwojowe oraz zaburzenia percepcji słuchowej. Jego choroba sprawia, że Kuba często działa w sposób chaotyczny, ma problemy z koncentracją oraz trudności w rozumieniu złożonych poleceń czy zdań.

Niewyrównane w porę zaburzenia percepcji słuchowej wpłyną na opóźnienie rozwoju myślenia słowno-pojęciowego chłopca, będzie miał trudności w rozumowaniu, wnioskowaniu i uogólnianiu na materiale werbalnym. Trudności te wpłyną też negatywnie na jego naukę w szkole, rozwój osobowości i przystosowanie społeczne. Dlatego Kuba jest pod stała opieką Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci, Poradni Neurologicznej i Poradni Foniatryczno- Audiologicznej.

Rodzeństwo wychowuje tylko mama, która potrzebuje wsparcia finansowego.
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Aleksandra i Jakub Kowalscy.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!