Poniedziałek, 25 maja 2020

Oliwia Kumpicka

Podziel się:

Oliwia Kumpicka

15 lat / Morąg

Oliwia mieszka w Morągu. Na skutek wcześniactwa pojawiła się u niej retinopatia wcześniacza V stopnia.Jako kilkudniowe dziecko Oliwka przeszła operację serca, a potem laseroterapię oczu, która nie pomogła. Następne 3 operacje oczu miały na celu choć częściowo uratować wzrok dziewczynki. Oliwia widzi tylko na jedno oko i to jedynie w 30%, drugiego oka dziewczynki niestety nie udało się uratować, zanikło i trzeba było założyć epiprotezę (nakładka na oko wykonana z masy plastycznej osadzoną na implancie bioceramicznym).

Ze względu na rozwój i wzrost Oliwii, epiproteza musi być wymieniana co roku.
Grozi jej utrata wzroku, ale nikt nie wie kiedy to dokładnie nastąpi, może za rok, a może za 10 lat. Wkrótce dziewczynka rozpocznie naukę języka Braille'a, który pozwoli jej poznać to, czego zobaczyć nie będzie potrafiła.
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Oliwia Kumpicka.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!