Wtorek, 11 grudnia 2018

Dorota Małkiewicz

Podziel się:

Dorota Małkiewicz

18 lat / Górowo Iławeckie

Dorota przyszła na świat z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, pęcherzem neurogennym, niedowładem kończyn dolnych oraz upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym. Lista schorzeń dziewczynki jest długa.

Choć leczenie i intensywna rehabilitacja pomagają polepszyć jej stan zdrowia, to jednak u Dorotki zaczęło pojawiać się coraz więcej chorób, w tym padaczka lekooporna.

Dorotka przeszła liczne operacje. Pierwszą z nich, z powodu bakteryjnego zapalenia płynu mózgowo-rdzeniowego, przeszła, kiedy miała zaledwie roczek. Po niej przez 4,5 miesiąca walczyła o życie w szpitalu. Potem nastąpił szereg innych zabiegów, m.in. wymiany układu zastawkowego.

Dorotka w kwietniu 2016 r. przeszła pierwszy etap operacji kręgosłupa w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Zabieg ten był niezbędny ze względu na poważną skoliozę oraz występujący w jej wyniku nacisk na narządy wewnętrzne zaburzające ich funkcjonowanie.

Po operacji Dorotka wymaga systematycznej rehabilitacji i leczenia.

Pomóżmy w jej leczeniu - razem możemy więcej!Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Dorota Małkiewicz.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!