Wtorek, 11 grudnia 2018

Wiktor Michalski

Podziel się:

Wiktor Michalski

10 lat / Olsztynek

Wiktor zaraz po urodzeniu stwierdzony został zespół Smith- Lemli- Optiz. Jest to dziedziczna choroba metaboliczna, spowodowana zaburzeniem w biosyntezie cholesterolu. W wyniku źle funkcjonującego genu w komórkach występuje niedobór cholesterolu, który jest niezbędnym metabolitem warunkującym prawidłowy rozwój organizmu. Wiktorek ma zespół wad wrodzonych, między innymi przewlekłe zapalenie wątroby, małogłowie, rozszczep podniebienia, wielo torbielowatość nerek i wiele innych. Wiktorek przeszedł już szereg zabiegów ułatwiających mu funkcjonowanie. Jego stan zdrowia wymaga całodobowej opieki zarówno od strony jego mamy jak i stałej opieki lekarskiej. Wraz z mamą często przebywa w Centrum Zdrowia Dziecka a także raz w tygodniu w Olsztyńskich szpitalach.


Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Wiktor Michalski.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!