Wtorek, 11 grudnia 2018

Amelia Mierzejek

Podziel się:

Amelia Mierzejek

14 lat

Amelka urodziła się z wadą genetyczną - małogłowiem. Choroba ta polega na zbyt wczesnym zarośnięciu szwów czaszkowych i jest jednym z częstszych objawów klinicznych stwierdzanych w praktyce pediatrycznej.

Małogłowie do dnia dzisiejszego nie jest dokładnie zdiagnozowane, ze względu na różnorodność etiologiczną. Dziewczynka od pierwszych dni jest rehabilitowana w Ostrołęce. Rozwój fizyczny Amelii jest dobry, intelektualnie jednak nadal musi być rehabilitowana, między innymi w Ośrodku Rehabilitacji Neurologicznej.


Obecnie Amelka jest uczennicą 2 klasy Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Czarni, gdzie uczęszcza na integrację sensoryczną, zajęcia plastyczne, logopedię oraz basen.

Amelia jest wesołą dziewczynką uwielbiającą wodę, kolorowanie obrazków i budowanie z klocków. Nadal pozostaje pod opieką wielu specjalistów. Mimo ograniczonych możliwości intelektualnych chce nauczyć się pisać i czytać - jest bardzo wytrwała.

Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Amelia Mierzejek.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!