Wtorek, 26 maja 2020

Jakub Chamera

Podziel się:

Jakub Chamera

12 lat / Warkały

Kuba jest wcześniakiem i problemy z jego zdrowiem były od początku. Pierwsze dni życia spędził w szpitalu pod respiratorem. Miał zapalenie opon mózgowych i zapalenie płuc. Powikłaniem po zapaleniu opon okazało się wodogłowie. Kubuś przeszedł operację wstawienia zastawki, którą trzeba było powtórzyć. Źle wstawiona zastawka powodował przekrzywienie główki chłopca i nieprawidłowy rozwój. Dopiero po kolejnej operacji Kuba zaczął dochodzić do siebie. Z dnia na dzień widać było postępy.Rodzice zapisali synka do przedszkola, w którym miał świetną opiekę. Jednak ujawniła się kolejna choroba - padaczka i kontynuowanie nauki w przedszkolu stało się niemożliwe.

Obecnie Kuba ma indywidualne wizyty u logopedy, psychologa, pedagoga, jak również rehabilitację. Rodzice jeżdżą też z synkiem na kilkudniowe wizyty do Centrum Neurologii Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Chłopiec samodzielnie nie chodzi. Porusza się przy balkoniku lub trzymając za ręce rodziców.

"— Kuba uwielbia policjantów, strażaków i karetki pogotowia. A także sport, obojętnie czy to boks, czy piłka nożna. Siada z tatą przed telewizorem i razem kibicują — mówi mama Kuby. A wielkim bohaterem jest dla niego aktor Andrzej Grabowski, odtwórca roli Ferdynanda Kiepskiego w serialu „Świat według Kiepskich”. Może kiedyś Kuba będzie miał okazję spotkać się ze swoim ulubionym aktorem?"
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Jakub Chamera.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!