środa, 22 maja 2019

Kinga Prokop

Podziel się:

Kinga Prokop

16 lat / Barczewo

Kinga urodziła się jako 26 tygodniowy wcześniak. Diagnoza o porażeniu mózgowym została postawiona dopiero po roku. Spowodowało to duże problemy w rozwoju Kingi. Kolejno rozpoznawano: wadę wzroku, zez, oczopląs, niedosłuch, padaczkę, małogłowie. Od kilku lat Kinga uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego. Dzięki zajęciom rehabilitacyjnym widoczne są duże postępy.Dla Kingi największą niedogodnością jest to, że mimo swojego wieku nie może chodzić samodzielnie. Powodem jest zniekształcenie stopy ( stopa końsko- szpotawa). Jedyną szansą na to, że Kinga zacznie chodzić, jest przeprowadzenie operacji- mówi ze smutkiem mama dziewczynki. NFZ wyznaczył termin dopiero za półtora roku. Nie możemy tak długo czekać. Zdecydowaliśmy się na zabieg w prywatnej klinice w Poznaniu. Operacja kosztowała 4,8 tysiąca złotych. Nie było nas stać na taki wydatek, tylko mąż pracuje. Ja zajmuję się Kingą, która wymaga całodobowej opieki. Mamy jeszcze 9-letnią córkę, która choruje na serce. Pieniądze na operację Kingi zbiera nasza Fundacja. Tylko bariera finansowa przeszkadza Kindze w tym, żeby mogła stanąć na własnych nogach. Pomożemy jej, by mogła chodzić i biegać jak jej rówieśnicy.


http://przyszloscdladzieci.org/95964,Mala-Kinga-bajki-widzi-tylko-dzieki-okularkom.html/
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Kinga Prokop.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!