Sobota, 19 października 2019

Mateusz Roszkowski

Podziel się:

Mateusz Roszkowski

16 lat / Olsztyn

Mateusz jest już nastolatkiem. Zanim ukończył 3 rok życia, trafił do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie na Oddziale Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży przeszedł bardzo ciężką chemioterapię, a Pan Profesor Wojciech Woźniak przeprowadził wraz ze swoim zespołem operację usunięcia talerza biodrowego z powodu nowotworu złośliwego - mięsaka Ewinga. Niestety chemioterapia nie była skuteczna i istniało duże ryzyko, że mogą wystąpić przerzuty, więc konieczna była kolejna megachemioterapia, która spowodowała, że chłopiec musiał otrzymać przeszczep komórek macierzystych szpiku kostnego. Przebyta chemioterapia spowodowała między innymi uszkodzenie nerek i wątroby, osłabiła kości, uszkodziła przysadkę mózgową, a brak talerza biodrowego doprowadził do skoliozy i rotacji pozostałej części miednicy.
Mateusz nie tylko pokonał chorobę, ale może także samodzielnie się poruszać. Mateusz od 10 lat jest pod stałą opieką Poradni Nefrologicznej w Olsztynie i Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie z powodu Zespołu Fanconiego.
Nadal musi przyjmować leki o ściśle określonych porach, a od roku także codziennie przyjmuje zastrzyki z hormonem wzrostu, musi regularnie poddawać się badaniom kontrolnym w Instytucie Matki i Dziecka zarówno w poradni onkologicznej, jak i poradni kardiologicznej, a dzięki dalszej rehabilitacji może w miarę dobrze funkcjonować w codziennym życiu. Niestety postępująca deformacja miednicy powoduje ból podczas chodzenia więc niebawem konieczna będzie kolejna operacja.
Mateusz ma kilka pasji: "Gwiezdne Wojny" i wszystko co się z tym wiąże, fotografowanie natury, grafika komputerowa i projektowanie w 3D, gry komputerowe i gra w koszykówkę.
Pomóżmy temu niezwykłemu chłopcu w walce z chorobą - razem możemy zdziałać cuda!!!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Mateusz Roszkowski.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!