Wtorek, 26 maja 2020

Jakub Dąbrowski

Podziel się:

Jakub Dąbrowski

17 lat / Ostrołęka

Kuba jest pod stałą opieką wielu specjalistów, min. psychiatry, neurologa, psychologa, logopedy i rehabilitanta oraz Poradni Genetycznej i Immunologicznej w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Dzięki rehabilitacji i terapi zaczyna mówić coraz lepiej oraz poprawia się jego sprawność manualna. Kuba więcej czynności potrafi wykonać samodzielnie, m.in. ubrać się i rozebrać, a także zaczyna pomagać w szykowaniu posiłków dla siebie. Jest bardzo żywiołowym dzieckiem. Potrafi całymi dniami biegać, grać w piłkę i bawić się ze zwierzętami. Niestety nadal zabawy z innymi dziećmi nie są dla Kuby zbyt interesując. Bardzo nie lubi tłoku i obcych miejsc, ale uwielbia gdy do jego domu przychodzą goście.

Jest pod stałą opieką specjalistów, min. psychiatry, neurologa, psychologa oraz Poradni Genetycznej i Immunologicznej w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Mimo wielu zmian w rozwoju, chłopiec nadal ma problemy w kontaktach z innymi dziećmi, wspólne zabawy podejmuje jedynie w szkole na wspólnych zajęciach. Pasją Kuby nadal jest zabawa klockami i rysowanie. Z klocków powstają przepiękne budowle domów i wież itp.

- Kuba rozwija się powoli, ale jest lepiej i to dużo lepiej niż było . Mam z niego pocięchę każdego dnia większą. Stara sie być samodzielny, ale jeszcze w pewnych rzeczach muszę mu pomagać - mówi mama Kuby pani Agnieszka Zarzecka.
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Jakub Dąbrowski.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!