środa, 22 maja 2019

Oliwia Skrzypa

Podziel się:

Oliwia Skrzypa

9 lat / Sępopol

Oliwia urodziła się jako wcześniak z zamkniętą przepukliną oponowo- mózgową oraz wodogłowiem wewnętrznym. W lipcu 2010 r. przeszła operację przepukliny oraz implantacje układu zastawkowego. W lipcu 2013 roku zdiagnozowano u Oliwii Zespół Chiariego, a w październiku wątroba dziewczynki przestała funkcjonować. Potrzebny był natychmiastowy przeszczep, po którym spędziła prawie dwa miesiące w szpitalu. W trakcie hospitalizacji stwierdzono szereg dodatkowych schorzeń, które uniemożliwiają Oliwce samodzielne funkcjonowanie: utajony rozszczep kręgosłupa, wrodzone zniekształcenie kręgosłupa, kolan i stóp oraz problem z prawą nerką.
Oliwia co 12 godzin przyjmuje leki zapobiegające odrzuceniu przeszczepu, jeździ na regularne wizyty kontrolne do poradni transplantacyjnej CZD w Warszawie. Do listy wydatków związanych z leczeniem córki, rodzice muszą dopisać jeszcze rehabilitacje, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie dziewczynce.
Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Oliwki - razem możemy więcej!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Oliwia Skrzypa.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!