Wszystkie stopy na start! Bo już 4 czerwca znów RAZEM pobiegniemy dla 515. chorych i niepełnosprawnych dzieci z Warmii i Mazur. Ten bieg jest wspaniałym finałem akcji DOBRO ODDAJE”, która już trwa…

Znów będzie aktywnie i kolorowo – fajni ludzie pokonają 5 km w VII Biegu o Złotą Monetę. Znów będzie piknik rodzinny i znów wszyscy będą się uśmiechać – wiedząc jak dobrą sprawą jest pomagać poprzez zabawę!

Możesz zapisać się na bieg TUTAJ.

Już dziś zapiszcie sobie tę datę i miejsce w kalendarzu: 4 czerwca 2023 roku zapraszamy Was do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel na olsztyńskiej plaży miejskiej na piknik rodzinny, finał kampanii DOBRO ODDAJE!

Najmłodsi zawodnicy pobiegną już o godz. 15.40. To wtedy wystartuje pierwszy wyścig towarzyszący na 400 metrów i wtedy zacznie się prawdziwa zabawa. Następnie juniorzy i młodzicy zmierzą się na dystansach dostosowanych do ich wieku. Każdy znajdzie miejsce dla siebie!

VII charytatywny Bieg o Złotą Monetę – bieg główny rozpocznie się o 16.30 i tradycyjnie nie będzie bardzo długi – przyjemne 5 km.

Limit czasu: cała długa (choć tylko) 1-na godzinka, więc na dobrą sprawę tę malowniczą trasę będzie można również przemaszerować. Jak co roku zależy nam na tym, by była to trasa przyjazna każdemu, jak co roku liczymy też na debiutantów!

Nieważne czy zdecydujesz się ścigać o nagrody (oczywiście takie przygotujemy!) czy wybierzesz niezobowiązującą wersję slow — ważne jest, że swoją obecnością wspomożesz najbardziej potrzebujące dzieci z regionu. No dobrze, trochę już nas znacie… Zadbaliśmy o mnóstwo nagród i upominków! Pomaganie ma być fajne i 4.06 właśnie takie będzie.

Właśnie uruchomiliśmy zapisy na superczas.pl. Właśnie stworzyliśmy regulamin biegu. Obmyślamy już posty na Facebooku, by Was nimi jak najpiękniej motywować, a Wy właśnie nie czekajcie długo — tylko po prostu się zapiszcie!

Plan zawodów: Niedziela 4 czerwca 2023 r.

  • 12:30 – 15:30 Praca Biura Zawodów (do 15:00 – zgłaszanie Dzieci i Młodzieży)
  • 15:40 Wspólna rozgrzewka dla Dzieci i Młodzieży
  • 15:45 Bieg Dzieci do lat 6 (rocznik 2017 i młodsi) – 400 m
  • 15:50 Bieg Młodziaków w wieku 6-9 lat (roczniki 2017 – 2014) – 400 m
  • 16:00 Bieg Starszaków w wieku 10-12 lat (roczniki 2013 – 2011) – 800 m
  • 16:10 Bieg Starszaków w wieku 13-15 lat (roczniki 2010 – 2008) – 800 m
  • 16:20 Wspólna rozgrzewka dla Biegu Głównego
  • 16:30 Bieg Główny dla osób w wieku 16 lat i starszych (rocznik 2007 i starsi) – 5 km z elektronicznym pomiarem czasu
  • 17:30 Limit czasu Biegu Głównego
  • 17:45 Dekoracja i losowanie nagród

VII BIEG O ZŁOTĄ MONETĘ – co warto wiedzieć?

Wysokość opłaty startowej – składka na cel charytatywny, sugerowana nie mniej niż:

Dla dzieci i młodzieży –  nie mniej niż 25 zł (w dniu zawodów nie mniej niż 35 zł)

Dla dorosłych (bieg na 5 km) z koszulką –  nie mniej niż 75zł (w dniu zawodów nie mniej niż 90 zł)

NOWOŚĆ! PRZYGOTOWALIŚMY WAM KOSZULKI! Otrzyma je 150 osób, które zarejestrowały się na bieg i opłaciły pakiet startowy.

I pamiętajcie, że DOBRO ODDAJE! — to Wam się opłaci, los Wam się odpłaci!

Limit uczestników wynosi 400 osób, więc już dziś warto zarezerwować sobie miejsce. Zgłoszenia online zostaną zamknięte 29.05.2023 r. . lub wcześniej w momencie, gdy na konto Organizatorów wpłynie 400 wpłat.

Pamiętajcie razem mamy wielką moc, razem możemy odmienić czyjeś życie. Korzystajmy z tych mocy jak najczęściej się da, bo nic tak nie uskrzydla jak pomaganie! Nie warto tego odkładać!

Więcej informacji znajdziesz w REGULAMINIE.

Wszystkie stopy na start! Bo już 4 czerwca znów RAZEM pobiegniemy na rzecz 515. chorych i niepełnosprawnych dzieci z Warmii i Mazur. W tym roku Fundację „Przyszłość dla Dzieci” wspiera silna ekipa Ambasadorów biegu. Są z nami: Paweł Pszczółkowski, Krzysztof Mańkowski, Justyna Witkowska, Grzegorz Baran i Tomasz Domżalski, za których wsparcie serdecznie dziękujemy!

Za współorganizację imprezy serdecznie dziękujemy olsztyńskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji i Mateuszowi Kownackiemu z superczas.pl!

Nasze wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Dziękujemy Fundacji PZU, która jest Partnerem wydarzenia.

Dziękujemy Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, która jest Partnerem wydarzenia.

Chcesz zostać Partnerem VII Biegu o Złotą Monetę lub towarzyszącego mu pikniku rodzinnego na plaży miejskiej w Olsztynie? Zadzwoń do Agnieszki Terebiłów tel.: 89 539 74 09 lub napisz: a.terebilow@przyszloscdladzieci.org

To Wam się opłaci! Los Wam się odpłaci! Do zobaczenia na starcie!

Magdalena Sosnowska

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU