Sobota, 30 maja 2020

Weronika  Wasilewska

Podziel się:

Weronika Wasilewska

12 lat / Mrągowo

Weronika ma 7 lat, jednak jej rozwój zatrzymał się na etapie dwulatki. Nie mówi, nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych. Stwierdzono u niej padaczkę lekooporną oraz głębokie upośledzenie umysłowe. Leczenie dziewczynki przynosi widoczne efekty, są to niewielkie zmiany ale dają rodzicom nadzieję na to, że Weronika zacznie się powoli rozwijać. Jest upartą dziewczynką i wbrew temu, co mówili lekarze nie tylko siedziała samodzielnie ale też nauczyła się chodzić. "Weronika bierze udział w zajęciach z muzykoterapii, spotkaniach z logopedą. Codziennie spędza tam parę godzin- mówi mama Weroniki. Lubi być wśród rówieśników, bardzo się z tego cieszy. Jestem szczęśliwa kiedy widzę ją uśmiechniętą, zadowoloną i pełną energii". Sytuacja rodziny jest bardzo ciężka. Potrzebne są pieniądze na wyjazdy do CZD w Warszawie, na dojazdy na rehabilitację, na zakup leków. "Nie mogę sobie pozwolić na gorszy nastrój, na to by się poddać- mówi pani Aneta. - Muszę być silna i walczyć dla Weroniki".
Pomóżmy pani Anecie w tej walce.
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Weronika Wasilewska.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!