Naszych 450. małych podopiecznych ma kilka tygodni, miesięcy albo lat. Ich życie naznaczone jest chorobą, cierpieniem i niedostatkiem finansowym. Przewaga terenów rolniczych i duże bezrobocie w regionie olsztyńskim sprawiają, że wiele rodzin żyje tu na skraju ubóstwa, a jakakolwiek choroba w takiej rodzinie to prawdziwy dramat. Konieczność dojazdów do szpitala, rehabilitacja i wszelkie wydatki związane z leczeniem: badania, zabiegi, leki –przekraczają możliwości finansowe rodzin dotkniętych chorobą dziecka.

Wsparcie Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” to często jedyny ratunek dla maluchów w tak trudnej sytuacji. Naszą misją jest niesienie pomocy najmłodszym i dawanie im szansy na zdrową, pełną wyzwań i wspaniałych przeżyć, przyszłość. Opiekujemy się dziećmi do 18 roku życia, wymagającymi leczenia i rehabilitacji. Finansujemy badania, zabiegi, operacje, rehabilitację, leki, przejazdy i pobyt naszych małych podopiecznych w placówkach leczniczych na całym świecie. Fundacja powstała w 2002 roku z inicjatywy wydawcy “Gazety Olsztyńskiej”.

Z roku na rok potrzebujących przybywa — mówi Iwona Żochowska, dyrektor zarządzająca fundacji. — Co miesiąc wpływa do nas kilkanaście nowych próśb od rodziców chorych dzieci. To często dramatyczne historie ludzi, którzy nie mogą sobie poradzić z tymi kosztami we własnym zakresie. Finansujemy dojazdy do szpitali, turnusy rehabilitacyjne i to o czym słyszymy teraz najczęściej, niestandardowe leczenie w przypadku nowotworów, chorób immunologicznych czy ciężkich wad serca, których NFZ nie pokrywa.

Pomoc z zewnątrz to często jedyna szansa na ratowanie życia. Zakup indywidualnego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego to kolejny aspekt działalności Fundacji. — Naszym marzeniem jest, aby każde potrzebujące dziecko mogło mieć własny sprzęt, którego potrzebuje – mówi Jarosław Tokarczyk prezes zarządu Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i prezes Grupy WM — uśmiech na ich twarzach, to dla nas największe podziękowanie. Pokażmy wszystkim, że nie dosięgnęła nas epidemia lęku i strachu. Że wspólnie robimy rzeczy wielkie. Pomagamy najmłodszym mieszkańcom naszego regionu i każdego dnia zapraszamy innych do wspólnych działań, bo #WspólnieMożemyZrobićWięcej.

Fundacyjne dzieci to młodzi, wspaniali ludzie przepełnieni nadzieją na lepsze jutro. Fundacja “Przyszłość dla Dzieci” jest dla nich szansą na powrót do zdrowia lub jak najlepsze funkcjonowanie, a na pewno szansą na szczęśliwe dzieciństwo.

Chciałabym mieć własną pompę insulinową, wtedy mogłabym wyjechać latem na obóz” – mówi 12-letnia Małgosia, „Dzięki pompie mógłbym znowu grać z kolegami w piłkę” – mówi 13-letni Piotr, 17-letnia Asia dzięki aparatom słuchowym pierwszy raz usłyszała miauczenie kota, a nowy wózek pozwoli 11-letniej Dorotce spotykać się na podwórku z koleżankami. Dołącz do darczyńców Fundacji “Przyszłość dla Dzieci” i pomóż nam uratować jak najwięcej małych bohaterów.