Naszych 515. małych podopiecznych ma kilka tygodni, miesięcy albo lat.

Ich życie naznaczone jest chorobą, cierpieniem i niedostatkiem finansowym. Przewaga terenów rolniczych i duże bezrobocie w regionie olsztyńskim sprawiają, że wiele rodzin żyje tu na skraju ubóstwa, a jakakolwiek choroba w takiej rodzinie to prawdziwy dramat. Konieczność dojazdów do szpitala, rehabilitacja i wszelkie wydatki związane z leczeniem: badania, zabiegi, leki –przekraczają możliwości finansowe rodzin dotkniętych chorobą dziecka.

Podopieczna Marta

Wsparcie Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” to często jedyny ratunek dla maluchów w tak trudnej sytuacji.

Naszą misją jest niesienie pomocy najmłodszym i dawanie im szansy na zdrową, pełną wyzwań i wspaniałych przeżyć, przyszłość. Dlatego opiekujemy się dziećmi do 18 roku życia, wymagającymi leczenia i rehabilitacji. Przede wszystkim finansujemy badania, zabiegi, operacje, rehabilitację, leki, przejazdy i pobyt naszych małych podopiecznych w placówkach leczniczych na całym świecie. Fundacja powstała w 2002 roku z inicjatywy wydawcy “Gazety Olsztyńskiej”.

Podopieczny Piotruś.

Z roku na rok potrzebujących przybywa — mówi Iwona Żochowska, dyrektor zarządzająca fundacji. — Co miesiąc wpływa do nas kilkanaście nowych próśb od rodziców chorych dzieci. To często dramatyczne historie ludzi, którzy nie mogą sobie poradzić z tymi kosztami we własnym zakresie. Finansujemy dojazdy do szpitali, turnusy rehabilitacyjne. Niestandardowe leczenie w przypadku nowotworów, chorób immunologicznych czy ciężkich wad serca, których NFZ nie pokrywa.

Podopieczny Mikołaj

Pomoc z zewnątrz to często jedyna szansa na ratowanie życia.

Zakup indywidualnego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego to kolejny aspekt działalności Fundacji. — Naszym marzeniem jest, aby każde potrzebujące dziecko mogło mieć własny sprzęt, którego potrzebuje – mówi Jarosław Tokarczyk prezes zarządu Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i prezes Grupy WM — uśmiech na ich twarzach, to dla nas największe podziękowanie. Pokażmy wszystkim, że nie dosięgnęła nas epidemia lęku i strachu. Wspólnie robimy rzeczy wielkie. Pomagamy najmłodszym mieszkańcom naszego regionu, dlatego każdego dnia zapraszamy innych do wspólnych działań, bo #WspólnieMożemyZrobićWięcej.

Podopieczna Maja

Fundacyjne dzieci to młodzi, wspaniali ludzie przepełnieni nadzieją na lepsze jutro.

Fundacja “Przyszłość dla Dzieci” jest dla nich szansą na powrót do zdrowia lub jak najlepsze funkcjonowanie. Co więcej, daje im szansę na szczęśliwe dzieciństwo.

Chciałabym mieć własną pompę insulinową, wtedy mogłabym wyjechać latem na obóz” – mówi 12-letnia Małgosia. „Dzięki pompie mógłbym znowu grać z kolegami w piłkę” – mówi 13-letni Piotr. 17-letnia Asia dzięki aparatom słuchowym pierwszy raz usłyszała miauczenie kota. Natomiast 11-letniej Dorotce nowy wózek pozwoli spotykać się na podwórku z koleżankami. Dołącz do darczyńców Fundacji “Przyszłość dla Dzieci”. Pomóż nam uratować jak najwięcej małych bohaterów.

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU